Pokračovat
 KPZ_Ralsko_2019_maty start                         1                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    AH3I1479             

I. Etapa Andalucía Bike Race odstartován prologem na 23 Km

6.etap dlouhý závod byl dnes odstartován v městečku Jaén známém především díky skvělému olivovému oleji. Start u katedrály a výjezd z centra byl v uzkých uličkách první prověrkou odvahy. Až pak kluci narazili do prudkého stoupání, které končilo až na 13tém kilometru ve výšce 1337m .n.m. Odtud se sjelo prudkým technickým sjezdem opět do uliček města Jaén.
Kluci nedopadli úplně podle představ a 26. místo Matouše bylo určitě zklamáním. Do závodu natěšený Tomáš Višňovský nedokázal rozjet nohy podle představ a 35-té místo ho moc nepotěšilo. Je to první etapa, boj s časem a první ostrý start kluků v sezoně 2020. Zítra na ně čeká velice náročná 80Km dlouhá etapa, kde je čekají záludné sjezdy a dva prudké kopce.
Věřím, že se začneme v této 2.etapě s hromadným startem posouvat výše, protože kluci mají za sebou kvalitní přípravu a hlavně velkou chuť závodit. Hodnotil po nepříliš povedený prolog Radim Kořínek.

 

                Výsledky 1. etapa - prolog Jaén 23km

Elite Men

1. Francesko Falilli ASD Cicli Taddei
2. Damiano Ferraro Team Trek Pirelli
3. Fabian Rabensteiner Team Trek Pirelli

26. Matouš Ulman Česká spořitelna - Accolade
35. Tomáš Višňovský Česká spořitelna - Accolade
53. Filip Rydval Česká spořitelna - Accolade


 

2dMatouš Ulman v roce 2018 dokázal prolog v tomto závodě vyhrát dnes to tolik nesedlo