Pokračovat
KPZ Trans Brdy 2021 web2_53
Andalucia Bike Race 2021 6etapa web1_26
Andalucia Bike Race 2021 6etapa web1_36
KPZ 2021 Orlik Tour web team_18
KPZ Trans Brdy 2021 web2_37
Andalucia Bike Race 2021 6etapa web1_26
KPZ Trans Brdy 2021 web2_53
KPZ 2021 Orlik Tour web team_18

Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý mění dres. Po dvouletém intermezzu, kdy jezdil sám ve vlastním týmu se vrací zpátky do velkého mančaftu, v nadcházející sezoně bude jezdit v týmu Česká spořitelna - Accolade. Dnes to oficiálně oznámil manažer týmu Radim Kořínek a Brand Activation lídr České spořitelny Radomil Štumpa, který hned dodává:

„Česká spořitelna je v pozici generálního partnera týmu již od roku 1994. Za těchto 28 let se v našem týmu prostřídala řada skvělých bikerů, kteří získali mnoho cenných trofejí. Máme proto velkou radost z toho, že můžeme v našem týmu přivítat jednu z největších světových hvězd horské cyklistiky Jardu Kulhavého, který získal v kategorii MTB ocenění nejvyšší. Pomůže nám tak podpořit náš nový program Sportujeme se spořkou, kam spadá celá řada projektů vč. našeho týmu. Společně s Tomášem, Matoušem a Markem budou tvořit velmi silný tým".

"Jsem rád, že jsem zpátky v týmu. Po loňsku jsem se rozmýšlel, jestli vůbec budu pokračovat, ale sezona 2020 proběhla jen tak napůl. V takové situaci mi proto přišla škoda skončit. S Radimem Kořínkem a jeho týmem jsme dlouhodobě měli několik společných partnerů, jako například Česká spořitelna, Specialized, Nutrend. Já jsem do týmu přivedl některé své partnery jako Kalas Sportswear nebo Best of British cars," Takže je to takové logické vyústění spolupráce naší i partnerů. Uvedl šestatřicetiletý Kulhavý, jenž plánuje závodit ještě minimálně v letošním roce. Cross country, v němž získal nejvíce svých vavřínů, však staví na druhou kolej.

" Vznikl světový maratonský seriál a samostatný maratonský ranking, takže se otevírají nové možnosti, kde bych mohl uspět já i celý tým. Takže to všechno začalo dávat ještě větší smysl a na sezonu se moc těším. S Matoušem Ulmanem jsem už jel Brasil Ride a Epic Israel. Sedli jsme si jak výkonově, tak lidsky. Cross country budu jezdit už jen minimálně a pouze v Česku, rád bych ještě znovu zažil Nové Město na Moravě s diváky," sdělil Jaroslav, jenž dal tak najevo, že účast na své páté olympiádě nevidí reálně. "Máme jedno startovní místo a jednoznačně nejlepším Čechem je aktuálně Ondra Cink, nemůžu se na to upínat, musím se soustředit na jiné reálnější cíle."

"Járův příchod do týmu vyplynul naprosto přirozeně, jsme na to patřičně pyšní, že máme v týmu takovou osobnost. Potom všem co dokázal a čím si prošel hledal novou motivaci a Jardu nová spolupráce hodně nakopla, zvlášť, když vznikl nový maratonský seriál a bodování," okomentoval příchod nejslavnějšího českého bikera do týmu Radim Kořínek. "Ve spolupráci s Českou spořitelnou se blížíme ke třiceti letům, což je neuvěřitelný. Do nové sezony vstupujeme opravdu s velkými ambicemi, protože jsme se zaregistrovali jako UCI team,. Na podzim jsme s Matoušem Ulmanem a Tomášem Višňovským řešili co dál a shodli jsme se na tom, že posuneme naše snažení o laťku výš. Kromě Jardy jsme vzali do kádru také zkušeného maratonce Marka Rauchfusse, takže myslím, že budeme hodně vidět."

Jaroslav Kulhavý se měl poprvé v novém dresu představit na etapovém závodě Mediterranean Epic ve Španělsku už příští týden. Ten se ze známých důvodů však odsouvá. "Závodní program se bude skládat většinou z maratonů a etapáků, původně už příští týden jsme měli startovat na prvním závodě sezony Mediterranean Epic, ale ten přesunuli na konec března. Těžko teď říct, kdy začneme. Pak by měla být Andalucía Bike Race a 4 Islands, které se kryjí, takže se možná zúčastníme obou etapáků zároveň. Rádi bychom objeli celý seriál závodů ve světové maratonské sérii, etapáky Epic Israel, Cape Epic nebo Brasil Ride. A do toho pochopitelně domácí maratony a seriál Kolo pro život," přiblížil Jaroslav svůj program.

"Cítím se teď dobře, mám za sebou dva tréninkové kempy bez nějaké zásadní nemoci. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále, až začnu makat na intenzitě, kde mi to poslední roky tělo nedovolilo a vracelo zpátky. Snad jsem už letos nastavenej tak, že to převálcuju a bude to fungovat. Otázkou je, kdy to vlastně všechno začne fungovat."

Složení týmu:

Jezdci:

Jaroslav Kulhavý
Matouš Ulman
Marek Rauchfuss
Tomáš Višňovský
Josef Hladík
Jan Reiner
Kateřina Drhová

Manažer - Radim Kořínek
Mechanik - Ondřej Šenk
Sportovní ředitel - Jaroslav Purmenský a Pavel Padrnos
Masér/Fotograf – Jan Reiner starší

              
       
       
       
       
       
       
 

1Jaroslav Kulhavý zůstává na Specialized. Nově však v týmu Česká Spořitelna - Accolade

2Jaroslav Kulhavý - nová posila týmu do roku 2021

3Dlouholetá spolupráce a společné sponzoři vyůstili v Jardův přestup do našeho týmu.

4S příchodem legendárního bikera doznala změnu i grafika týmových dresů i výrobce, kterým je nově česká firma Kalas.

 6Tým už má za sebou přípravu na Gran Canarii...