ed586922-96b1-478b-a371-0a331313cd3b

f6c5a260-6af0-4ee4-8197-bbcf87a43c5a

8e758ddf-a4a9-4e43-9364-89bc1ae8cbdc

Ulman s Kulhavým vítězí v etapovém závodě UCI!!!!

Poslední 4.etapa na ostrově Mali Lošinj byla sice nejkratší, ale podle všech i suveréně nejtěžší. První vrchařská prémie byla na kopci, z kterého obvykle startuje SP ve sjezdu, známá velice náročná sjezdová trať dala zabrat i maratónským dvojicím. Hned po startu technický problém vyřadil z boje o prvenství dvojici Seewald -Stošek Canyon Northwave....o kamen se jim povedlo ohnout převodník a oprava zabrala drahocené vteřinky, takže boj o prvenství zůstal mezi " Buff Scott a Spořkou"!!! Naše dvojice měla na startu k dobru 1minutu !!! Při defektu vteřinky utíkají a 60sec není dostatečně velká rezerva. Portugalsko - Holandský tým musel útočit pokud chtěl závod otočit. Jejich podpůrný tým byl sice 2x větší než náš,ale kluci si vítězství i přes velký tlak nenechali vzít. Jarda s bolavým ramenem zatl zuby a do cílové rovinky v přístavišti kluci dorazili - 35sec na druhém místě. Celkově tak jejich náskok 25sec nebyl moc velký ,ale vítězstí je naše a za nervy co jsme měli při čekání v cíli jim moc děkujeme:))
Vyhráli jsme i díky týmové práci. Kluci si vzájemně pomohli a ve III. etapě, když Jarda smolně strhl zadní kolo, by bez pomoci neměl šanci pokračovat.
Tomáš Višňovský po záludné nemoci dokázal, že se s ním musí počítat a před 1. závodem světového maratónského poháru máme kluky perfektně sehrané.
Andalusie - Cordoba - Jaén.....opět závod dvojic tentokrát 6 etap prověří elitní kategorii. Do závodu pokud se nic nestane nastoupíme v stejné sestavě.

Muži:
1. Hans Becking, NED / Jose Dias, POR (Buff Scott) 1:38:36 hod.
2. Jaroslav Kulhavý / Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:36
3. Koony Looser, SUI / Soren Nissen, LUX (Looser-Nissen Team) +4:20
4. Lorenzo Samparisi, ITA / Nicolas Samparisi (KTM Brenta Brakes) +5:49
5. Tomáš Višňovský, SVK / Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +7:49

4islands MTB 2021 4-etapa web1_03

4islands MTB 2021 4-etapa web1_12Marek Rauchfuss do týmu perfektně zapadl

4islands MTB 2021 4-etapa web1_13Poslední kilometry závodu...

4islands MTB 2021 4-etapa web1_16Jelo se nadoraz, to je evidentní.

4islands MTB 2021 4-etapa web1_23Nezbytné autogramy pro lovce podpisů ihned po vyhlášení vítězů.

4islands MTB 2021 4-etapa web1_30První velké vítězství v etapovém závodě tento rok!