02. TEAM

Tým České spořitelny vznikl v roce 1994 a oslaví tak 22. narozeniny, což nemá ve světě cyklistiky obdoby. Česká spořitelna figuruje na pozici generálního partnera 22 let a za tuto dobu jeho závodníci startovali na čtyřech Olympijských hrách.

(Pavel Camrda a Kateřina Neumannová v Atlantě 1996, Radim Kořínek v Sydny 2000 a Athénách 2004, Tereza Huříková v Pekingu 2008).

O vznik týmu se postaral dráhový cyklista a účastník Olympijských her v Soulu, Roman Čermák. Díky jeho práci se tým celou řadu let opírá o kvalitní základy. Za kormidlem ho vystřídal Michal Pick, který bohužel v roce 2007 tragicky zahynul při autonehodě ve Španělsku. Rozjetou sezónu zastupuje Jiří Lutovský, osobní trenér juniorské mistryně světa Terezy Huříkové. Ve vedení týmu zůstává až do roku 2008. Na konci roku se tým loučí s profesionálním směrem a částečně se transformuje i na amatérskou cyklistiku s maximální podporou seriálu Kolo pro život, kde je Česká spořitelna také generálním partnerem.

V roce 2009 se do vedení týmu staví Radim Kořínek, který jako závodník v dresu České spořitelny strávil celých 10 let své cyklistické kariéry. V roce 2006 končí jako profesionální závodník a přesouvá se do pozice managera a zakladatele týmu Maxidek – Cannodale. Ten se v roce 2009 transformuje jak materiálně, tak personálně pod křídla České spořitelny. Vzniká tak zcela nový projekt - tým Česká spořitelna – Specialized. Tým získává vstupem Specialized do názvu zcela nový rozměr. Výsledky na sebe dlouho nenechají čekat.

Mezi největší opory týmu posledních let patří Pavel Boudný, Matouš Ulmana a Kristián Hynek. Ten se postaral o senzaci, když vyhrává v roce 2012 titul mistra Evropy v marathónu. Pavel Boudný v témže závodě dojede stříbrný. Kristián skvěle pokračuje v sezóně a vyhrává prestižní etapový závod v Rakousku Alpen Tour. Tečkou za úspěšnou sezónou je zisk bronzové medaile na mistrovství světa. Kristián Hynek před sezónou 2013 odchází do zahraničí a jeho místo přebírá talentovaný Matouš Ulman, který je týmovou oporou až dodnes.

Spolu s Pavlem Boudným vytváří velice silnou dvojici, kterou vždy doplňují talentovaní mladí závodníci v kategorii pod 23 let. Pavel s Matoušem vyhrávají 3 roky po sobě soutěž Prestige trophy v největším seriálu závodů horských kol “Kolo pro život”. V roce 2013 a 2014 vítězíme i v týmové soutěži. V roce 2014 a 2015 Pavel Boudný vítězí i v domácím mistrovství republiky v marathónu.

V roce 2016 do týmu vstupuje žena Jitka Škarnitzlová, která je reprezentantka v disciplíně cross country a skvělá marathónkyně. Spolu s ní se bude snažit o nominaci na světový šampionát v Novém Městě na Moravě mladík Jan Rajchart.

Chceme opět obhájit pozici v seriálu Kolo pro život a zvítězit v týmové soutěži.

Sezónu jsme otevřeli vítězstvím v etapovém závodě dvojic 4Islands v Chorvatsku (Boudný,Ulman).

Tým celou řadu let podporovalo velké množství partnerů, jako například:

Česká republika, NCR, Metrostav, Olpran, CCS, Alve, Thule, Techfloor, Nutrend, Rubena a další, bez kterých by team neexistoval.

01.

Matouš Ulman

5. 6. 1984
Černošice

4. místo ME marathon Skotsko 2014
1. místo 4Islands Etapový závod dvojic Chorvatsko
8. místo MS Singen 2017
2. místo MČR marathon 2017

02.

Tomáš Višnovský

1. 6. 1993
SVK

1. místo HORAL MARATON 2016
10. místo MČR ŠELA MARATON 2016
16. místo CAPE EPIC 2017
2. místo MSR MARATONE ORAVA

03.

Filip Rydval

Elite

04.

Daniel Máder

Elite

05.

Tereza Neumanová

Elite women pod 23let

Pravidla pro přijetí do týmu.

Chceš se stát součástí nejstaršího bikového týmu nejen na našem kontinentu? Chceš psát společnou historii? Nabízíme omezenému počtu aktivních vyznavačů horské cyklistiky místo v jedné z formací Česká spořitelna – Accolade.

Podmínky a benefity účasti v teamu Česká spořitelna – Accolade

Kromě profesionálního týmu Česká spořitelna – Accolade mohou vzniknout v případě zájmu další až osmičlenná seskupení bikerů zejména za účelem soutěžení v Prestige Trophy seriálu Kola pro život. Tato seskupení ponesou totožný název jako profesionální tým, pouze s připojenou identifikační číslicí 2 – 4. Kapitánem „Dvojky“ je zakládající člen spořitelního týmu Tomáš Přibyl. Ten, spolu s manažerem profesionální formace Radimem Kořínkem, bude rozhodovat o složení jednotlivých dalších seskupení.

Přihlášení do teamu

V případě zájmu stačí pouze na e-mailovou adresu pribyl60@gmail.com odeslat svou žádost o zařazení do týmu s několika identifikačními údaji (jméno, příjmení, datum narození, kontaktní e-mail, případně telefon, elektronicky fotografii – nejlépe portrétní, rovněž pak stručnou informaci o svých dosavadních MTB aktivitách, absolvovaných závodech, velikost ratingového oblečení a požadavek na zakoupení konkrétních komponentů – kraťasy, dres, vesta, návleky na ruce a nohy, ponožky). Přijetí každé e-mailové žádosti bude bez zbytečného odkladu žadateli stejným způsobem potvrzeno s dalšími informacemi týkajícími se zařazení/nezařazení do týmu. Na zařazení do týmu není automaticky nárok, přístup k žadatelům však bude maximálně vstřícný.

Podmínky pro zařazení do teamu

Kromě výše zmíněných informací nebude po žadateli v případě zařazení do týmu požadována žádná finanční úhrada nebo jiné plnění. Podmínkou pro zařazení do týmu, resp. setrvání v něm je trvale chování a vystupování na úrovni, kterou vyžaduje působení v tak prestižním uskupení vzhledem k jeho historii a veřejné známosti a to včetně vystupování v duchu fair play na všech závodech. V případě nedodržení morálních a etických principů rozhoduje na základě dostupných informací o vyřazení jednotlivce z týmu rovněž Tomáš Přibyl a Radim Kořínek. Další podmínkou je účast v minimálně šesti závodech seriálu Kolo pro život v každé sezoně a to v týmovém oblečení. Značka bicyklu, helmy, treter, rukavic a dalšího vybavení je libovolná.

Benefity účasti v teamu

Člen týmu bude jmenovitě spolu s fotografií uveden na týmových stránkách www.ceskasporielna-accolade.cz, bude mu poskytnuta možnost zakoupit si originální týmové oblečení za zvýhodněnou cenu, prostřednictvím kapitána „Dvojky“ Tomáše Přibyla, jako oficiální kontaktní osoby, může získávat v případě zájmu informace o programu profesionálního týmu a dalších skutečnostech, které nebude obsahovat týmový web, jakož i další potřebné informace o fungování týmu a závodech. Na závěr sezony budou všichni členové pozváni za výhodných podmínek na víkendové setkání za účasti všech profesionálních členů týmu, kde bude možnost například otestovat kola na novou sezonu, probrat s profíky věci týkající se jejich přípravy, životosprávy, názory na technické novinky v pelotonu, apod.

Další informace ohledně členství v teamu

Členové druhé a dalších formací Česká spořitelna – Accolade nemají nárok na slevy ze startovného na závodech KPŽ ani jiných cyklistických závodech z titulu svého působení v týmu, nemají, až na výjimečné situace související s ochranou zdraví a života nárok na využívání týmového mechanika, nemají, vzhledem k omezeným prostorovým možnostem, možnost využívat prostory týmového stanu na závodech, na které si zajišťují samostatně dopravu. Členství v amatérském týmu vychází z naprosté dobrovolnosti a zejména pocitu hrdosti a sounáležitosti s respektovaným MTB projektem, který, jak už bylo řečeno, nemá v historii cyklistiky obdobu. Soupeření jednotlivých formací v rámci týmu přinese nepochybně zábavu i zdravou soutěživost a pro další sezonu může být vodítkem k sestavení formací podle výkonnosti tak, aby i některá z amatérských formací měla možnost objevit se v popředí Prestige Trophy. Výsledky v závodech nicméně nebudou vodítkem a případně důvodem k vyloučení závodníka z týmu.

Pravidelné utkávání se v závodech, trénink, odpovídající životospráva, to vše podporuje zdravý životní styl, zvyšuje naši výkonnost, umožňuje nám navazovat nové přátelství i řešit neformálně pracovní záležitosti. V neposlední řadě pak svými výkony podpoříte existenci profesionálního týmu, který bez diváků, fanoušků, partnerů i mecenášů nemůže nacházet trvalé opodstatnění své existence. Můžete se stát jeho hrdou součástí.

Česká spořitelna - accolade

01.Pavel Boudný
02.Matouš Ulman
03.Jan Rajchart
04.Jitka Škarnitzlová
05.Petr Majkut
06.Karel Sýkora
07.Jan Reiner
08.Martin Holiš

Česká spořitelna - accolade 2

01.Tomáš Přibyl
02.David Burián
03.Jan Gábriš
04.Zdeněk Löffelmann
05.Břetislav Sovják

Česká spořitelna – Accolade 3

01.Radim Kořínek
02.David Brabec
03.David Červenka
04.Pavel Dvořák
05.Jakub Edr

Česká spořitelna – Accolade 4

01.Zdenek Brátel
02.Antonín Habr
03.Martin Šustr
04.Dagmar Sládkovská
05.Zdenka Vejnarová