012cdbd3-95a0-46e4-9df9-f6d45c1fa64b

ed586922-96b1-478b-a371-0a331313cd3b

f6c5a260-6af0-4ee4-8197-bbcf87a43c5a

8e758ddf-a4a9-4e43-9364-89bc1ae8cbdc

Višňovský na MS startoval z první lajny, ale defekt s těžkým pádem ho posunul až za 49 místo v cíli

Švýcarské horské středisko Grächen hostilo letošní světový šampionát v maratonu. Do nominace padli naši dva kluci Ulman a Višňovský. Tomáš díky svému postavení v UCI maratónském žebříčku startoval z první řady s číslem 9 a měl tedy vše nachystané na dobrý výsledek. Bohužel opět doplatil na svou nevyzrálost. Po rychlém a zběsilém zaváděcím kole byl fantasticky zabudován v čelní skupině. Bohužel krátce po projetí prvního depa chytil na samém konci prvního sjezdu defekt. Při následné opravě mu došla trpělivost a při snaze dojet si ztrátu nazpět následoval pád ve vysoké rychlosti. Na třetí bufet tedy přijel s velkou ztrátou a průbežným 59 místem. Obdiv mu, že i po takto těžkém pádu závod nevzdal a rozhodl se dokončit ve výletním tempu. Sám byl v cíli překvapen, když i tak předjel pár závodníků a celkově dokončil v první 50ce. Matouš Ulman se dlouho pohybovaln a hranici dvacítky, konec však byl velmi težký a spousta borců zde doplatila na ostrý začátek. Propadl se až na 34.místo což je po jeho 8.místě v Německu trochu zklamání, ikdyž težko srovnatelné co se týče náročnosti tratí.  Luxusně si vedl Kristián Hynek, který i přes výměnu tretry na prvním bufetu šahal po vítězství a nakonec si odvezl stříbro.