7
6
12

Mistrovství ČR XCM v Mostě

Náročná trať o délce 75 km čekala na účastníky letošního mistráku České republiky v maratonu.Do závodu jsme nepostavili Tomáše Višňovského, který jako Slovák nemohl promluvit do pořadí. Mohl tak sám startovat na dalším seriálovém závodě KPŽ ve Vrchlabí.
Zde stylem start - cíl vyhrál a zároveň si velice kvalitně potrénoval.V Mostě se sešla neskutečná konkurence a závod sliboval pořádné drama. Na startu stál i vítěz OH Jaroslav Kulhavý, který už avizoval návrat v plné síle.

22.06.b

Už brzy po startu se na čele zformovala silná 10-ti členná skupina. Tu na 35km doslova roztrhl Matouš Ulman a postaral se o rozhodující moment celého závodu. Favorité...Kulhavý, Boudný, Vastl....nestačili a Matouš zůstal na čele sám proti silné dvojici týmových kolegů Hynek - Stošek. Bohužel početní převaha a výkonostní nadvláda Martina Štoška byla nad jeho síly.

Trojice spolu jela až na 50km , kde kluci Matouše doslova ugrilovali. Nejdříve poodjel Stošek a po tom co Matouš sám bojoval a likvidoval náskok, trpělivý Kristián Hynek nastoupil a dojel si pro stříbro za stájovým kolegou Stoškem. Matouš tedy skončil třetí,ale za bojovný výkon a tvorbu závodu zaslouží poklonu.

V ženách Tereza Neumanová dlouho bojovala o bednu...bohužel hromadný pád ve skupině rozhodil její pozornost. Následoval smolný defekt a dlouhá oprava, která ji nakonec posunula až na 5.místo.