ed586922-96b1-478b-a371-0a331313cd3b

f6c5a260-6af0-4ee4-8197-bbcf87a43c5a

8e758ddf-a4a9-4e43-9364-89bc1ae8cbdc

Kulhavý stříbrný!!!

V roce 1990 se jel první ročník tohoto závodu, který je dnes mezi bikery hodnocen jako jeden z nejprestižnějších maratonů v ČR.
Jméno získal po Josefu Drásalovi, který žil v Holešově a měřil uctihodných 241cm. Na start 117km trati se postavili všichni naši kluci plus několik zahraníčních kvalitních závodníků. Mezi favority jednoznačně patřil čerstvý mistr Evropy v maratónu Andreas Seewald z Německa.
Brzy po startu se utvořila silná čelní skupina ve které byli všichni naši. První kdo ze skupiny vypadl byl bohužel Matouš Ulman, který v rozmáčeném stoupání na Tesák říznul zadní gumu. Oprava ho stála mnoho času a tak se soustředil, aby dojel a získal body UCI ,které Drásal nabízel.
Zhruba na 45km se klukům podařilo ve sjezdu setřás Seewalda a zůstal v jejich skupině pouze Nor Hem. Ikdyž vzorně spolupracovali nepodařilo se jim náskok udržet a když v jednom ze sjezdů opět riskovali, tak jejich zaváhaní Seewald využil a zaútočil. Díky skvělé formě byl jeho náskok rozhodující a i Jaroslav musel před jeho výkonem smeknout. Jarda druhým místem opět ukázal, že se i s takto náročnou tratí umí porvat.Na stupně se po krásné koncovce probojoval Marek Rauchfuss a na pátém místě zaslouženě dojel Matouš Ulman. Tomáš Višňovský po technické závadě závod nedokončil.

Drásal 117 km muži
1. Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave) 4:45:18 hod.
2. Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade) +6:26 min.
3. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +14:05
4. Ole Hem (NOR, Willier 7C Force) +19:17
5. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +25:47
6. Jan Strož (D2 Mont Merida) +30:33

3F293FA2-2AFF-49E9-8292-E1796D7DCF47Matouš Ulman musel měnit zadní kolo a vypadl tak z boje o přední příčky

7F16374E-2C7E-46A1-BD1E-CB38309077B8Snaha rozhodnout závod přišla hned po startu

1673E91C-E2C8-4E5F-A3F5-95E8245073DEJaroslav Kulhavý vyhrál Drásala v loňském roce, letos se musel spokojit s druhou příčkou

7947DB48-334A-487E-9926-7BDE22E28CA9doplňování nových bidonů na bufetu