04.08

Další zastávkou letošního KPŽ byl Šumavský MTB maraton České spořitelny. Matouš Ulman z týmu Česká spořitelna-Specialized tu zvítězil na trati dlouhé 54 kilometrů s více než čtyřmi minutami náskoku! Dokonale tak zastoupil Pavla Boudného, svého týmového kolegu, který si po náročné části sezóny dopřával pár dní volna.

Šumavský MTB maraton České spořitelny byl hned na úvod okořeněn čtyřmi vypsanými prémiemi, které následovaly krátce po sobě a zaručily ostré závodní tempo hned od startovního výstřelu. První dvě prémie vyhrál Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale),třetí a čtvrtou už ukořistil Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized), který pak na nic nečekal a na čele se zcela osamostanil. Po srdnatém sólu přijel do cíle s více než čtyřminutovým náskokem.

„Ani jsem neměl v plánu jet sám, jen jsem chtěl zkusit ostatní na posledních dvou prémiích. Když jsem byl na té čtvrté sám, rozhodl jsem se pokračovat dál a nečekat. Když jedete první, nemůžete moc šetřit síly, nikdy nevíte, kde jsou ostatní. A musím říct, že na táhlých rovinatých úsecích ve větru to docela bolelo. Ale dopadlo to dobře a samotného mě překvapilo, s jakým náskokem jsem vyhrál,“ řekl Matouš když si přebral cenu pro vítěze.

Ve skupině pronásledovatelů se pohyboval Petr Šťastný, který se pátým místem probojoval na pódium. Sedmé místo vybojoval Dominik Buksa, desátý byl Jiří Daněk a jedenáctý Jan Reiner (všichni Česká spořitelna-Specialized).

Výsledky - muži 54 km
1. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized) 1:59:17 hod.
2. Martin Stošek (Sram Rubena Trek) + 4:24 min.
3. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) + 4:25 min.
4. Jan Hruška (Nilfisk ALTO pro Cycling) + 5:02 min.
5. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized) + 5:30 min.

Pro více fotografií navštivte náš Facebook Česká spořitelna - Specialized!