19.03

Elitní tým se na Mallorku zase po měsíci vrátil a ladil formu před prvními závody. Tentokrát se k nim přidali i hobby závodníci...

Letošní zima byla přívětivá k cyklistickému tréninku i v tuzemských podmínkách, přesto naši elitní závodníci Pavel Boudný, Matouš Ulman, Denisa Stodůlková, Jiří Daněk, Dominik Buksa a Jan Kulhavý, mladší bratr olympijského vítěze z Londýna Jaroslava, vyrazili během ledna až března na osvědčené tréninkové destinace na Baleárských a Kanárských ostrovech. Pro tyto závodníky bylo březnové soustředění na Mallorce již závěrečným tréninkovým kempem před prvními závody, které někteří závodníci absolvují již o tomto víkendu.

Zázemí nás poskytl hotel Viva Tropic v Alcudii, kde jsme byli sice trochu stranou, ale také to bylo blíže do kopců, kde naši závodníci vyráželi za tréninkem intenzit. Zároveň jsme měli svůj klid na přípravu, prostor k regeneraci v hotelovém wellness zařízení a výborné jídlo k doplnění potřebné energie. Co víc si přát.

"S průběhem soustředění jsme spokojeni. Šestice závodníků, na které budeme především spoléhat, tu už podle plánů trenéra Karla Martínka spíše jezdila rychlostně orientované tréninky a připravovala se na první závody. Už úvod sezóny bude dosti nabitý - začínáme na Pražském poháru již tento víkend, následovat budou XCO závody v Rakousku a v Chorvatsku, kde mohou závodníci posbírat i nějaké UCI body důležité třeba ve vztahu k závodu světového poháru v Novém Městě na Moravě," nastínil nejbližší plány manažer týmu Radim Kořínek.

Pro více informací a fotografie ze soustředění navštivte náš Facebook.