22.02

Letošní sezónu odstartujeme dříve než obvykle: na Kypru v etapovém závodě Sunshine Cup poměříme síly se špičkou světového MTB.

Na tradiční otvírák sezony - kyperský Sunshine Cup -odlétá v pondělí 23. února početná výprava českých reprezentantů, mezi nimiž nechybí ani bikeři z týmu Česká spořitelna-Accolade. Matouš Ulman a Jan Rajchart se na první závody sezóny chystali během soustředění na Kanárských ostrovech, na Kypr je doplní v našem dresu ještě Jan Kulhavý.

Od 26. února do 1. března je bude čekat nejprve čtyřdenní etapový závod Afxentia, který zahájí časovka v městečku Lefkara. Město, které proslulo těžbou stříbra, bude hostit i druhou etapu Afxentie. Třetí den je na řadě závod point-to-point v Lythrodontas a čtvrtý den se etapáček uzavře XCO závodem v Mantra tou Kampiou. O týden později se bikeři přesunou z pohoří Macheras na pobřeží ostrova a v Agios Tychonu mezi ruinami Amathous se na nádherné, ale také technicky náročné trati pojede XCO závod kategorie C1. Sunshine Cup je první příležitostí porovnání sil po zimě s mezinárodní konkurencí. Startovat zde budou bikeři z 20 zemí světa, mezi hvězdami nechybí obhájce loňského vítězství Fabian Giger, světová pětka Manuel Fumic ani čeští bikeři Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a Jan Škarnitzl.

Z elitních závodníků našeho týmu neodcestoval na Kypr jen Pavel Boudný, který start sezóny posunul až na jarní klasiku v Langelois a proto v poklidu najížděl kilometry spolu s Jirkou Novákem na Mallorce.