11.08

Matouš Ulman měl blízko k vítězství, o které jej připravilo jen smolné zabloudění před cílem. Naštěstí jej zastoupil Pavel Boudný a vítězství tak bylo opět naše!

Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto se konal již popatnácté v bezprostředním okolí Karlových Varů. Hlavní trasa měřila 57 kilometrů a nabízí převýšení 1500 metrů. Průběh závodu si kontrolovali bikeři týmu Česká spořitelna - Specialized Matouš Ulman a Pavel Boudný, kteří se na čele osamostatnili společně s Janem Strožem (IVAR CS - Author Team).

Aktivitou hýřil Matouš Ulman, který se osamostatnil už na konci posledního dlouhého stoupání od hlavní silnice k vyhlídkové chatě Rusalka. "Celkem ideální situace; zkusil jsem nastoupit, ale do cesty se mi v ten moment přimotal někdo z fitness jízdy a úplně zastavil. Kluci mě tím pádem zase dorazili, ale za chvíli jsem to zkusil znovu a to už bylo úspěšné. Jel jsem sám, vybudoval si náskok, ale někde před městem jsem špatně odbočil, ani nevím kde.  Je to k naštvání,“ konstatoval Matouch, který v sobotu dojel do cíle na 4. místě.

Vítězství tak vybojoval jeho týmový parťák Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized), stříbro bral Jan Strož (IVAR CS - Author Team) a bronz Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale).

Muži 57 km
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized) 2:10:35
2. Jan Strož (IVAR CS - Author Team) +0:52
3. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) +1:20
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized) +4:10
5. Václav Ježek (IVAR CS - Author Team) +6:24

Foto: Jan Reiner