01.07

Pavel Boudný využil slabší konkurence v sobotním závodě KPŽ ve Vrchlabí a na nádherné trati závodu Vrchlabí - Špindl Tour potvrdil roli favorita a přijel si pro vítězství s dostatečným náskokem.
 
Rychlý ale profilově náročný závod přilákal navzdory nelichotivé předpovědi počasí 1357 účastníků. Pavel Boudný využil při neúčasti na MS prořídlé startovní listiny závodu a v prvním a zároveň nejtěžším kopci na Žalý se Boudný spolu se stále vynikajícím Václavem Ježkem (IVAR CS Author) oddělili od zbytku pole a dlouhou dobu se střídali v udávání tempa na čele a spolupracovali. Nakonec se Pavel od Venci odpoutal, jel co to šlo a tak to zůstalo až do konce závodu. Pro první místo si do cíle dojel osamocený s více než dvouminutovým náskokem.
 
 
"Nejelo se mi vůbec dobře, nohy jsem měl jako z kamene, ale postupně jsem se rozjel. Odjel jsem v prvním dlouhém stoupání a jediný, kdo vydržel, byl Venca Ježek. Na veterána a na to, že už úplně netrénuje, jel velice slušně. Postupně jsem odjel a jel jsem sám, ale neměl jsem předjezdce Matoucha a Strožíka, tak jsem nevěděl jaké tempo zvolit, takže jsem pro jistotu jel pořád naplno. Plánované odjetí to ale určitě nebylo," vysvětloval Pavel Boudný, který se teď už chystá na sobotního Drásala.
 
O stupně vítězů bojoval i Jiří Daněk, který po defektu nakonec dojel na 6. místě.
 
Výsledky 50 km - muži
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 1:52:35
2. Václav Ježek (Ivar CS - Author) +2:16
3. Martin Piruch (Cyklosport Chropyně) +3:12
4. Petr Tatíček (Eleven Mercedes Mitas) +3:55
5. Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice) +4:36