29.06

Další velice prestižní podnik se tentokrát přesunul na Moravu. Holešovský Drásal a jeho už 26tý ročník přilákal naši špičku plus početnou skupinku zahraničních závodníků prahnoucích po bodech UCI do světového žebříčku marathónců. Žádný ze zahraničních jezdců se neprobojoval do TOP 5!!! Pro nás byla 117km trať s téměř 4tis metrů převýšení jasným cílem.

Kluci začali hned po startu velice ostře a Tomáš Višňovský už na první prověrku: kopec Tesák přijel s dostatečným náskokem. Ten neustále navyšoval a finálovou jízdu zámeckou zahradou si neskutečně vychutnal. Přijel s krásným náskokem a do cíle se dostal jako jediný v čase pod 5h!!!

Velice zajímavou podívanou nabízel souboj o stříbro. Čtyřčlenná skupina ve které pracoval náš Ulman s Rydvalem sice pozvolna ztrácela na Tomáše, ale měla pod kontrolou další skupinu pronásledovatelů včele s Pavlem Boudným. Matouš ve sjezdu cvaknul gumu a tak si mladíček Rydval musel poradit sám. Zvládl to na jedničku, když v závěrečných metrech ospurtoval zkušeného Kaněru. Stříbro je pro Filipa hlavně motivační a perfektním nábojem do další práce. Je to jeho nejlepší výsledek na takto dlouhé distanci.

 

Ženskou kategorii na 117km trati, trochu oslabenou trasu účastí soupeřek na trase E vyhrála neuvěřitelně Katka Drhová a dokázala zde skoro nechat život. Ani nepříjemný pád ji nezabrzdil.

 

Krátkou trasu 50km jsme pro tentokrát vybrali pro maldičkou Terezku Neumanovou, která se připravuje na Evropský šampionát v XCO v Brně. Trasa měla být příjemná a ideální délkou pro trénink. Terezka zvítězila a podrtrhla tak úspěšné vystoupení týmu v Holešově.

 

1.

VIŠŇOVSKÝ Tomáš

Česká spořitelna - Accolade

SVK

4:56:40.7

0:00:00.0

2.

RYDVAL Filip

Česká spořitelna Accolade

CZE

5:01:13.2

0:04:32.5

3.

KANĚRA Michal

GHOST Team

CZE

5:01:13.9

0:04:33.2

4.

KOBES Lukáš

SKIBIKECENTRUM.CZ team

CZE

5:04:33.9

0:07:53.2

5.

ULMAN Matouš

Česká spořitelna - Accolade cycling team

CZE

5:05:58.4

0:09:17.7

 

 

Filip Rydval na druhém místě

Tomáš Višňovský útočil  už na 20km a dalších 100km v sólovém úniku zvládl na jedničku!!!

Zázemí v Holešově nemá konkurenci

Rydval s Ulmanem takticky a velice chytře pozičně pracovali v druhé skupině

Slovenská hvězda v našem týmu 

Matouš Ulman na Tesáku