22.09

Nenapadá nás jiný nadpis pro článek hodnotící uplynulý víkend. Tažení závodníků našeho týmu v tomto víkendu bylo doslova zlaté, a to i přesto, že sezóna finišuje a síly ubývají.

Sobota byla ve znamení hned dvou velkých závodů. Kolo pro život v Plzni vyšlo na jedničku Matouši Ulmanovi, který za sebou v těžkém finiši nechává Jiřího Hudečka ze Symbio+ Cannondale. Na třetím místě v Plzni dojíždí mladíček z našeho týmu Jan Rajchart!



Závod Cream Bike Čeladná v Beskydech, kde trasa vedla až přes samotný  vrchol Pusteven, se zase stal kořistí Pavla Boudného. A to i přesto, že se na startu objevil i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Ten hned po startu tvrdě diktoval tempo, jemuž stačil právě jen Grande Paolo a když musel "Kulhec" kvůli defektu zastavit a opravovat, Boudný nejenže suverénně vyhrál prémii na Pustevnách, ale stal se s velkým náskokem i celkovým vítězem závodu. Další náš závodník Jiří Daněk spurtoval na 4. místě!



V neděli jsme pak zamířili do Brna na městské kritérium. Sedmý ročník exhibičního závodu po schodech se sjezdem ze "Špilasu" lákal kromě kvalitního startovního pole i mnoho diváků a kamery České televize. K naší radosti závod drtivou koncovkou vyhrává Pavel Boudný před olympionikem Honzou Škarnitzlem a tečku za vydařeným víkendem udělal 3. místem Matouš Ulman.

Výsledky KPŽ v Plzni - výsledky:
1. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Accolade)
2. Jiří Hudeček (Symbio + Cannondale)
3. Jan Rajchart (Česká spořitelna - Accolade)

Cream Bike Čeladná - výsledky:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade)
2. Milan Damek(Nemovitosti v Beskydech cz)
3. Adam Pilčík (Novatop Lapierre)
4. Jiří Daněk (Česká spořitelna - Accolade)

Pells MTB kriteríum v Brně - výsledky:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade)
2. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek)
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Accolade)