06.04

Tradiční jarní primavera je pro nás osvědčenou součástí jarní přípravy před prvními důležitými závody na horských kolech. Letošní 38. ročník závodu se poprvé jel se startem a cílem ve Velké Bíteši, což ale neubralo nic na jeho prestiži.

Na start závodu se ve 12 hodin postavilo 199 závodníků a mezi nimi i mnoho bikerů, které čekalo 166 km v chladném, aprílovém počasí. Pro náš tým je závod výbornou přípravou a rozjetím do sezóny, ale přesto tu před dvěma lety Pavel Boudný přišel o vítězství jen o galusku (ročník 2013 si můžete připomenout v reportáži zde). I letos bylo naším cílem hlavně dobře potrénovat a zkusit zatápět silničářům jako v uplynulých letech.

Na úvodní vrchařské prémii v Brně-Kohoutovicích byl první biker Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), který po zisku další prémie vybojoval vítězství ve vrchařské soutěži a do cíle dojel patnáctý. Do jednoho z významných úniků naskočil Pavel Boudný (Česká spořitelna-Accolade), jeho skupině ale nebylo přáno a peloton ji pohltil. "Grande Paolo" nakonec závod dokončil na 24. místě a díky třem třetím místům na rychlostních prémiích skončil pátý ve sprinterské klasifikaci. Matouš Ulman byl klasifikován na 71. místě, zbylí dva závodníci Česká spořitelna-Accolade Jan Kulhavý a Jan Rajchart do cíle nedojeli.

"S výkonem jsem spokojený, pořádně jsem se rozjel až asi na 110. kilometru. To jsem začal cítit, že mám v nohách sílu a tah. Ale silnice je hodně o taktice, ne jen o wattech. V úniku naší šestičlenné skupiny nikdo nechtěl férově střídat a tak nás dojeli. Podruhé se mi nepovedlo zachytit nástup a bylo po závodě. Ke konci jsem byl ve skupině bojující o 7. místo, ale nechtěl jsem riskovat v nebezpečném dojezdu v Bíteši na náměstí," řekl Pavel Boudný.

Nejprestižnější jarní jednorázový závod české silniční sezóny ale vyhrál Jiří Polnický z týmu Whirlpool Author, který porazil Daniela Turka (Cycling Academy) a Poláka Adama Stachowiaka (Kolss-BDC).

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto: Jaroslav Svoboda, RoadCycling.cz