25.06

Čtvrté a páté místo je pro nás po slibně se vyvíjejícím závodě zklamáním...
 
Pátý závod Kola pro život měl pro nás hořkou příchuť. Z jednoznačně se vyvíjejícího závodu se stal smutný příběh, když do hry zasáhly defekty obou našich jezdců na špici závodu. Pavel Boudný a Matouš Ulman z našeho týmu opět společně s Kristiánem Hynkem "dělali" závod a s bezpečným náskokem se pohybovali na čele Špindl Tour Škoda Auto, který startoval ve Vrchlabí. Všichni tři vzorně spolupracovali a Kristián, který chápal svou pozici, nešetřil síly ve prospěch odjeté skupiny.
 
Po úspěších z uplynulých týdnů byl však tentokrát osud k našemu týmu krutý a oba naši kluci v těžkém sjezdu měli defekt, čímž odpadli z čela závodu. Nejlepší výsledek tak zaznamenal na čtvrtém místě Petr Šťastný, který se tak letos poprvé probojoval na pódium v seriálu Kolo pro život. Matouš Ulman po úspěšné výměně ještě dojel na 5. místě, Pavel už tolik štěstí ale neměl a pěna díru nezalepila (klasifikován tak byl až na 34. místě).
 
Výsledky 50 km muži:
1. Kristián Hynek (Elettroveneta Corratec) 1:47:03
2. Václav Ježek (Ivar CS Author) +2:40
3. Jan Jobánek (EP Energy Merida) +5:22
4. Petr Šťastný (Česká spořitelna Specialized) +6:41
5. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +8:17
9. Jiří Daněk (Česká spořitelna Specialized)
 
O víkendu část týmu závodí na KPŽ v Koutech a Pavel s Matoušem mají vrchol sezóny, nominovali se na maratonské mistrovství světa do Rakouska. Do konce seriálu zbývá hodně závodů, tak nám nezbývá než  doufat, že nás smůla opustí.
 
Fotogalerii z Vrchlabí naleznete na týmovém Facebooku.
 
Foto: Miloš Lubas