17.09

Za hustého deště, který z jinak relativně snadné tratě udělal pekelně těžkou, si Pavel Boudný dojel do cíle Valtického Cyklobraní Kooperativy na prvním místě. Na bednu jej doprovodil Matouš Ulman.

Valtického Cyklobraní Kooperativy se účastnilo přes 2500 cyklistů, čímž padl účastnický rekord. Letos se ale bikeři museli vypořádat s nepřízní počasí, kdy déšť proměnil půdu vinic v nekonečné blátivé pole. Představy o lehkém závodě pro masy tak vzaly za své velmi rychle...

Pavel Boudný si po defektu v Plzni, který jej dost možná připravil o vítězství, spravil náladu a Valtické Cyklobraní Kooperativy vyhrál. V samém závěru hlavního závodu na 54 kilometrů porazil Václava Ježka o šest vteřin. Krom toho byl první i na prémii Rajsna v polovině závodu.

"Už na té prémii jsem myslel, že s Matoušem ostatním odjedeme, ale bylo to ještě daleko. Zůstalo nás vepředu pět, v závěru už jsme byli s Vencou Ježkem jen dva. Díky dešti to byl hodně náročný závod. V posledním kopci jsme kolo kvůli blátu museli chvíli nést, nešlo to vyjet. Nedokázal to nikdo. Venca Ježek mi tam trošku poodskočil, ale říkal jsem si, že to takhle nesmím nechat. Ve sjezdu jsem jel hranu, v posledním výjezdu se mi podařilo Vencu dojet a před cílem jsem mu nastoupil a získal jsem pár vteřin,“ popsal Boudný. "Jsem moc spokojený, že jsem to urval,“ doplnil.

Česká spořitelna-Specialized měla na bedně dva své jezdce, Boudného při vyhlašování doprovodil na pódium na třetím místě Matouš Ulman. „Bylo to hodně těžké. Ten déšť v podstatě rozhodl závod. Možná to ani tolik nebylo o výkonnosti na kole, ale o běhu s hroudou bahna,“ řekl s úsměvem Matouch. „Nejvíc na tom vydělal Venca Ježek, že v tom kopci začal nejdřív běžet. Bouda se jako skvělý běžec vydal za ním a my ostatní jsme se s tím tak nějak prali. Ale pro tým to nakonec dopadlo dobře,“ měl radost z vítězství parťáka.

Výsledky muži 54 km:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 1:48:54 hod.
2. Václav Ježek (Ivar CS Author) +0:06
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +0:42
4. Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák) +1:05
5. Jan Fojtík (Symbio+ Giant) +1:06