08.04

Dva závody na Istrii v Chorvatsku prověřily o víkendu nejen výkonnost závodníků, ale především materiál a technickou vyspělost každého z nich.

O uplynulém víkendu jsme kromě Pavla Boudného, který startoval v silniční klasice Brno – Velká Bíteš – Brno, vyrazili na chorvatskou Istrii. V Pule se totiž uskutečnil závodní víkend Kameniak - Rocky trail Premantura, kdy v sobotu byl na programu závod XCO kategorie UCI C1 a v neděli následoval maraton.

V sobotním závodě jsme měli pódium na dosah ruky. Matouš Ulman se po nepovedeném startu propracoval na čelo závodu a vyjel si minutu náskok, tempo s ním držel jen slovenský šampión Michal Lami. Matouš ale bohužel 3 km před cílem v posledním sjezdu proseknul plášť a navíc na defektu nemohl ani dojet, takže u jeho jména najdete ve výsledkové listině DNF. Navíc si obnovil zranění mezižeberních svalů z Langenlois a ani do nedělního maratonu nemohl nastoupit.

Vše zůstalo na mládeži a ta se na start postavila velice odhodlaně. Po boku předloňského mistra světa v bikemaratonu Iliase Periklise a dalších velice slušných maratónců chtěli udělat konečně výsledek.

Nejlépe si vedl Jiří Daněk , který v posledním okruhu poodjel z početné skupiny a dojel na konečném 5. místě. Dominik Buksa konečně bez defektu dospurtoval na 8. místě. A junior Jan Kulhavý i přes velikou smůlu s defektem dojel pátý.

„Bohužel jsme v chorvatském testu moc dobře nedopadli a musíme na sobě tvrdě pracovat. V extrémně kamenitém terénu, který mi silně připomínal olympijskou trať v Aténách, jsme měli dohromady osm defektů. V žádném případě se nedá vymlouvat na kvalitu pneumatik,“ zhodnotil počínání týmu jeho manažer Radim Kořínek.

Rocky trail Premantura XCM:
1. Tiago Ferreira (POR, A.S.D. Marconi Projects)
2. Ilias Periklis (GRE, Team Protec)
3. Wawak Bartlomiej (POL, JBG2)
4. Robby de Bock (BEL, Felt)
5. Jiří Daněk (CZE, Česká spořitelna – Specialized)
8. Dominik Buksa (CZE, Česká spořitelna – Specialized)

Junioři
5. Jan Kulhavý (CZE, Česká spořitelna – Specialized)

Ženy
6. Denisa Stodůlková (CZE, Česká spořitelna – Specialized)

Pavel Boudný startoval na jarní klasice Brno – Velká Bíteš -  Brno  kde chtěl navázat na loňský úspěch a smolné druhé místo, kdy mu vítězství uteklo jen o galusku. Startoval s ostatními kolegy z bikové reprezentace Kulhavým a Novákem, ale před cílem se mu nepovedlo odpoutat z pelotonu. Dospurtoval tedy v hlavní skupině kolem 20. místa.

Příští týden startujeme na Pálavě, týden nato v úvodním závodě Českého poháru XCO v Teplicích a pak už startuje seriál Kolo pro život závodem Trans Brdy v Letech u Prahy. Buďte s námi!