09.09

V posledním závodě KPŽ v Plzni se nám zvítězit nepodařilo. Po třech triumfech Pavla Boudného v řadě musel asi přijít i horší den a ačkoliv byli naši závodníci hodně aktivní, na další triumf nedosáhli.

Zpočátku to přitom na technické trati v Plzni nevypadalo pro naše barvy zle.  Duo Boudný&Ulman brzy naředilo peloton a jediný, kdo drtivému tempu „spořínků“ stačil, byl Václav Ježek. Ten si se svou cyklokrosařskou minulostí na této trati doslova Lebedi. Když se tato trojice blížila k cíli, začínali jsme už pomalu věřit ve sprinterské schopnosti Grande Paola, jež měl prodat na dlouhé cílové rovince a přidat na konto týmu další cenné bodíky. A popravdě ani Ježek s Matoušem si na "Boudu" nevěřili.

Závod však bohužel dříve rozhodl smolný defekt v závěrečném sjezdu. Do cílové roviny vjel jako první Václav Ježek, který Matoušovi nedal šanci a o délku kola zvítězil. Pavel Boudný dojel po prázdném kole na 5. místě.

Přesto jsme měli na pódiu dva zástupce a tým Česká spořitelna – Specialized navíc po třinácti závodech kraluje průběžnému pořadí Prestige Trophy. V sobotu startujeme ve Valticích v kompletní sestavě! 

Výsledky - 55 km, muži: 
1. Václav Ježek (IVAR CS-Author) 1:46:02 hod.
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna-Specialized) +0,4
3. Jan Fojtík (Symbio+ Giant) +41
4. Jan Strož (IVAR CS-Author) +55
5. Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) +58
...
9. Dominik Buksa (Česká spořitelna - Specialized)