01.05

Saganománie. Jinak snad ani nejde popsat atmosféru druhého závodu ČP XCO v Teplicích, na který zamířil i úřadující mistr světa na silnici Peter Sagan. Na závod kategorie C1 dorazilo téměř 7000 diváků, své koně jsme mezi závodníky měli i my. Jitka Škarnitzlová skončila na 5. místě. Matouš Ulman po defektu pěkné 6. místo a Jan Rajchart celkově 10. v kat. do 23 let druhý.

Elitní kategorie mužů slibovala dík nabité startovní listině zajímavý závod. A také byl. Hned krátce po startu ujela čtyřčlenná skupina ve složení Jan Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín), Jan Škarnitzl, Peter Sagan (SVK, Tinkoff) a Jiří Novák (CST Superior Brentjens), za nimi velmi dobře jel Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade). Ten nakonec i přes defekt uhájil slušné šesté místo a ukázal, že cross country mu stále ještě není cizí.

Jan Rajchart

Kategorii mužů do 23 let vyhrál Matěj Průdek, stříbro získal Jan Rajchart (Česká spořitelna Accolade), který v celkovém pořadí uzavřel rovněž velmi slušným výkonem první desítku. 

 

Do závodu žen na šest okruhů vyrazila nejlépe Belgičanka Ghita Michiels, následovaná Rakušankou Nadjou Heigl, v popředí se držela i Mexičanka Campuzano, s malým odstupem je následovaly Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) a Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade). V dramatickém průběhu, kdy se neustále měnilo pořadí, nakonec Jitka obsadila čtvrté místo a za vítěznou Janou Czeczinkarovou zaostala o dvě minuty a 20 vteřin.

"První dvě kola to dnes šlo, ale pak jsem měla ve třetím kole krizi a hodně jsem se propadla. Nemohla jsem pořádně dýchat, je to následek nachlazení, které jsem nedávno prodělala. Pak jsem se v pátém kole vzpamatovala, ale závěr už byl zase horší. Přesto jsem s výsledkem spokojená, protože se mi nejelo vůbec dobře a musela jsem to celé až do posledního metru ubojovat," líčila závod Jitka.

 

Foto: Jan Reiner