25.08

Seriál závodů Kolo pro život pokračoval v Chrudimi. A byl to velmi atraktivní závod, v němž vybojoval vítězství po smůle Pavla Boudného jeho týmový kolega Matouš Ulman.
 
Bikeři týmu Česká spořitelna - Specialized se do závodu po volnu pustili pěkně zhurta. Hned od začátku dával najevo převahu nad ostatními Pavel Boudný, který už na 27. kilometru závodu jel sám na čele s náskokem asi 40 vteřin na čtyřčlennou skupinu s Matoušem Ulmanem. Ten sledoval vývoj a když vycítil slabou chvilku soupeřů drtivým nástupem je opustil a spěchal dopředu k Boudovi.
 
 
Na 46. km byl rozdíl mezi oběma závodníky v barvách našeho týmu zhruba půl minuty. "Takticky jsme Boudu zastavili a kluci dále jeli spolu a spolupracovali. Bohužel osud Pavlovi nepřál a v makadamovém sjezdu stejně jako Kristián před 3 lety píchnul," popsal další vývoj manažer týmu Radim Kořínek. Pavel Boudný musel po prázdném kole pokračovat a sledovat, jak ho předjíždějí slabší soupeři. I tak ale dorazil na 5. místě.
 
„Nechtělo se mi to opravovat. Vlastně jsem si ani nebyl jistý, jestli bych to opravil a ztrácel bych tím možná jen čas. Tak jak jsem byl napružený, jel jsem na tom defektu asi docela rychle. Sám jsem se divil, jak to trvalo dlouho, než mě dojeli.“
 
 
Vlajku týmu tedy na 1. místě dovezl do cíle alespoň Matouš Ulman, který závod po smůle svého týmového parťáka s velkým náskokem vyhrál!
 

Muži 67 km
1. Matouš Ulman (Česká Spořitelna – Specialized MTB) 2:25:35 hod.
2. Václav Ježek (IVAR CS – Author Team) + 3:33 min.
3. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) + 4:53 min.
4. Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale) + 6:29 min.
5. Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized MTB) + 7:20 min.