28.04

Úvodní díl KPŽ přilákal do Letů u Prahy rekordní počty startujících. Vítězství si odvezl Matouš Ulman, druhým místem pojistil týmový úspěch Pavel Boudný!

Na břehu Berounky odstartoval v sobotu závodem Trans Brdy České spořitelny letošní ročník seriálu Kolo pro život. Celkem startovalo 1500 jezdců, které čekala pětapadesátikilometrová trať s převýšením přes 1300 metrů. Ta byla opepřená pasážemi po kluzkých kořenech, blátivými sjezdy a v neposlední řadě také brutální stojkou na úvod.

Dlouhý úvodní výjezd celé startovní pole natrhal. Do čela šel sólovou jízdou místní závodník Jiří Hudeček následovaný trojicí Matouš Ulman, Pavel Boudný (oba Česká spořitelna - Specialized) a Kristianem Hynkem (Topeak Ergon). Tato trojice se probojovala až na čelo, kde spolupracovala a vytvořila si slibný náskok. Bylo tedy více než jasné, že jméno vítěze vzejde právě z tohoto tria.

Rozhodla závěrečná rozbitá louka, kde se do cíle na prvním místě přiřítil Matouš Ulman následovaný týmovým kolegou Pavlem Boudným a třetím Kristianem Hynkem, který byl kdysi týmovým kolegou obou svých soků z úniku. Desátým místem se v Brdech blýsknul Jirka Daněk, dvanáctý skončil Petr Šťastný a třináctý Dominik Buksa.

Denisa Stodůlková se tentokrát na pódium nevešla. Do cíle dojela mezi ženami jako pátá.

Výsledky muži 55 km:
1. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) 2:00:57 hod.
2. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +0:03
3. Kristián Hynek (Topeak Ergon) +0:03
4. Václav Ježek (Ivar CS Author) +2:29
5. Jan Strož ( Ivar CS Author) +3:25
...
10. Jiří Daněk (Česká spořitelna Specialized) +8:59
12. Petr Šťasný (Česká spořitelna Specialized) +10:20
13. Dominik Buksa (Česká spořitelna Specialized) +10:32
33. Jan Reiner (Česká spořitelna Specialized) +19:33

Chcete-li si prohlédnout kompletní fotogalerii z Brd, najdete ji na naší stránce na Facebooku (odkaz).