05.08

Matouš Ulman vyhrál už třetí závod letošního ročníku KPŽ a druhý v řadě, když ovládl Šumavský MTB maratón České spořitelny.

Při neúčasti Pavla Boudného měl Matouš na sobě značnou zodpovědnost. Potřebovali jsme na Šumavě vyhrát, i když bylo jasné, že porazit olympionika Škarnitzla nebude lehké. Ten lehce vystoupal na kopec po startu a vyhrál všechny čtyři prémie.

Závod začal být pořádně dramatický po 48 kilometrech, kdy se závodníci začali drápat z Vimperku až na Zadov. Táhlé stoupání více sedělo Matoušovi, který dokázal prodat letošní maratónské zkušenosti a těsně před cílem získal nepatrný náskok na Honzu Škarnitzla.

„Byl to pro mě hodně těžký závod, ráno před startem jsem se moc dobře necítil. Až do Vimperku jsem se dost trápil, ale pak jsem se naštěstí rozjel,“ řekl Ulman po závodě, v němž o vítězství rozhodl až v závěrečném kopci pod můstky. „Honzovi Škarnitzlovi jsem se maličko vzdálil a náskok už jsem si pohlídal,“ popsal Matouš, který tak vyhrál už druhý závod v řadě - před týdnem totiž vyhrál závod Praha-Karlštejn Tour.

Dalším závodem, který bude daleko důležitější pro týmovou soutěž je Karlovarský maratón, kde startujeme v plné sestavě.

Výsledky
1. Matouš Ulman (Česká Spořitelna – Specialized MTB) 2:12:51 hod.
2. Jan Škarnitzl (Sram Runbena Trek) + 41 sec.
3. Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) + 2:09 min.
4. Ivan Rybařík (Ugo – Alivictus – Čistý sport – Cannondale) + 6:43 min.
5. Martin Stošek (Česká spořitelna – Specialized Junior MTB Team) + 6:49 min.

Foto: Miloš Lubas