11.06

Matouš Ulman vybojoval premiérový triumf na Kole pro život, ovládl prosluněný Orlík Tour Kooperativy.

Kolu pro život letos poprvé vyšlo počasí na jedničku. Sluníčko pálilo od startu do cíle. Po návratu z Alpen Tour Trophy to pro závodníky České spořitelny-Specialized byl velký teplotní skok, rozdíl činil celých 25 stupňů! Dlouho to vypadalo na spanilou jízdu Pavla Boudného a Matouše Ulmana, elitní dvojice týmu Česká spořitelna-Specialized, kterou ale zhatily technické problémy "Grande Paola". Bohužel na 15. km se Pavlovi uvolnila klika a musel závod vzdát. Po pěším návratu v karbonových tretrách skončil s půchýřem v týmovém zázemí a musel tak smutně přihlížet vítězství kolegy Matouše Ulmana.

"Jsem rád za první vítězství. Byl to docela těžký závod, v některých úsecích bylo dost bláta, výjezdy byly náročné," řekl Matouš Ulman z celku Česká spořitelna-Specialized MTB, který se na čele pohyboval od samého začátku. "Snažil jsem se jet tempo, abychom ostatní kluky odpárali. Po dvaceti minutách jsme zůstali jen s Boudou a Džobrem, v dalším výjezdu jsme utrhli i Honzu a jeli jsme s Pavlem sami," popisoval Matouš. "Já po těch jeho problémech pokračoval už sám a soustředil jsem se, abych uhlídal náskok před dalšími kluky. Výjezdy jsem jezdil naplno, na rovinách a ve sjezdech jsem se snažil trochu šetřit," prozradil Matouš.

Na šestém místě přijel do cíle Petr Šťastný, sedmý byl Dominik Buksa a desátý Jiří Daněk. Výborně si vedl i triatlet Honza Kubíček, který dojel 13. celkově a obsadil 1. místo v kategorii nad 30 let. Mezi ženami obsadila druhé místo Denisa Stodůlková.