30.03

Tradiční Kamptal Klassik Trophy ve vinařské oblasti Dolních Rakous jsme zahájili sezónu MTB závodů. Na úvod to byl náročný test na těžké, kopcovité trati a navíc s mezinárodní konkurencí. Přesto se s tím bikeři týmu Česká spořitelna-Accolade poprali se ctí.

Náročný okruh v kopci Heiligenstein nedaleko Langenlois byl letos znovu dějištěm mezinárodní bitvy o důležité UCI body. Kamptal Klassik Trophy je už od roku 1999 závodem kategorie C1 kalendáře UCI a každoročně tak láká stovky závodníků. V elitní kategorii se tu tradičně schází poměrně silná konkurence a vedle trojice olympioniků Kulhavého, Cinka a Škarnitzla se o body přijeli porvat i domácí Rakušané Soukup a Markt, Poláci, Němci a další. Rybník všem ale vypálil Švýcar Florian Vogel, který jel doslova jako smyslů zbavený a vyhrál s náskokem více než čtyř minut před Karlem Marktem a Ondřejem Cinkem.

Barvy našeho týmu byly v závodě ale také vidět vepředu. Hned po startu se v zaváděcím okruhu společně s Vogelem utrhla pětičlenná skupinka včetně Matouše Ulmana (Česká spořitelna-Accolade). Ten nakonec závod dokončil na sedmém místě jako čtvrtý nejlepší z Čechů. "Po závodech na Kypru jsem pracoval během soustředění na Mallorce především na síle, ale zatím to ještě nebylo úplně ono. Tady v těch prudkých stojkách člověk potřebuje síly opravdu hodně, jinak ho tenhle okruh dost vytrestá," komentoval závod Matouš, který se ale rozhodně nemá za co stydět.

Pomaleji se v závodě rozjížděl Pavel Boudný, který v sobotu startoval v silniční Velké ceně Hlohovce. Po pomalejším startu se okruh za okruhem probíjel vpřed až na výsledné 15. místo. "Tady ten okruh není nic pro mě, navíc jsem byl zatažený po včerejšku a chvíli mi trvalo, než jsem se rozjel," řekl Bouda.

Mladíci v dresu Česká spořitelna-Accolade a prvoročáci v hlavní mužské kategorii si také nevedli zle. Jan Rajchart závod dokončil na 44. místě, Jan Kulhavý byl 66.

O nadcházejícím velikonočním víkendu nás čeká silniční klasika Brno - Velká Bíteš - Brno, kam jedeme především trénovat a určitě nás tedy uvidíte v nějakém úniku. Také se ale chceme pokusit o nějaký zajímavý výsledek. Připomeňme, že Pavel Boudný závod před dvěma lety málem vyhrál a o vítězství přišel až na pásce s Milanem Kadlecem. Tak držte palce!

Výsledky muži Elite:
1. Florian Vogel (SUI, Focus XC) 1:36:09 hod.
2. Karl Markt (AUT, Haibike Ötztal) 1:40:30
3. Ondřej Cink (Multivan Merida) 1:40:54
4. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:41:16
5. Christoph Soukup (AUT, HiTec) 1:41:34
6. Jaroslav Kulhavý (Specialized) 1:42:28
7. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) 1:42:39
...
15. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade)
44. Jan Rajchart (Česká spořitelna Accolade)
66. Jan Kulhavý (Česká spořitelna Accolade)

Foto: Jan Reiner