06.07

Světového šampionátu v Novém Městě na Moravě se účastnili hned tři naši závodníci - Jitka Škarnitzlová, Jan Rajchart a Matouš Ulman.
 
"Atmosférou to byl suverénně nejhezčí závod mistrovství světa v dějinách," shrnul víkendové dění na Vysočině Radim Kořínek, jenž sám coby závodník startoval již v roce 1993 na MS ve francouzském Metabief. Do závodů v Novém Městě na Moravě se nominovali hned tři naši závodníci, kteří ve svém maratónském programu našli chuť závodit a představit se před opravdu početným publikem. V sobotu startoval Jan Rajchart v kategorii pod 23 let a v odpoledních hodinách vlétla na trať Jitka Škarnitzlová, která v týdnu zápasila s bolavým kolením úponem. Neděle pak patřila Elitě a našemu Matoušovi Ulmanovi.
 
Jan Rajchart - kategorie do 23 let - startoval ze zadních pozic a na lepší jak 43. místo jeho výkon nestačil.
 
Jitka Škarnitzlová - Elite ženy - 44. místo je pro ni určitě zklamáním. Nicméně Jitka i přes zranění nastoupila a po startu se pohybovala na konci první dvacítky, bohužel tréninkové manko bylo znát a zbytekem závodu se protrápila.
 
Matouš Ulman - Elite muži - 43. místo je pro Matyho, který je dnes už specialista na maratony a navíc měl za sebou reprezentační start v náročném závodě MS v bikearatonu ve Francii, úspěchem. Matouš předvedl velice hezký výkon a potvrdil vysoký standart a univerzálnost. Jeho ambice i nadále budou směřovat směrem k maratónským tratím, ale nechat si ujít start MS v ČR by byla škoda.