19.08

Duo týmu Česká spořitelna-Specialized Pavel Boudný a Matouš Ulman dominovalo 10. podniku letošního ročníku seriálu Kolo pro život, kterým byl Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto.

Na trati dlouhé 61 kilometrů v okolí Karlových Varů přijeli oba závodníci do cíle společně a v závěru ani nefinišovali. První proťal cílovou pásku Boudný, hned za ním přijel Ulman. Třetí místo vybojoval Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch), který několik kilometrů před cílem setřásl jak Ježka, tak posléze i Strože, závodníky týmu IVAR CS-Author.

 

„Jsem spokojen, že jsme to takhle dobře zvládli. Brzy jsme se osamostatnili na čele, poctivě jsme se s Matoušem střídali a mohli jsme se spolehnout jeden na druhého. Náskok jsme si kontrolovali, takže to dopadlo úplně ideálně,“ radoval se Pavel Boudný. Týmový double slavili borci stáje Česká spořitelna-Specialized už v osmém závodě Praha-Karlštejn Tour, nyní si pouze pořadí prohodili. Čas vítěze 2 hodiny a 20 minut ale dokazuje, že zrovna výletní tempo se nejelo...

Na startu byl největším soupeřem našich chlapců Kristián Hynek z italské stáje Elettrovenetta-Corratec. Ten si už v pátek najížděl trať a technické úseky, v závodě mu však plány na vítězství překazil defekt a Kristián závod nedokončil.

Petr Šťastný po pádu bohužel nestačil dotáhnout zpět skupinu pronásledovatelů a do cíle dojel na 7. místě. Mladý Jirka Daněk, který minulý víkend ve spurtu skončil druhý v závodě Bobr Bike v Litovli, těsně za ním na 8. místě  podtrhl velmi dobré vystoupení naší elity ve Varech. Mezi ženami se na pódium probojovala na třetím místě Denisa Stodůlková.

Výsledky - 61 km, muži: 
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 2:19:07 hod.
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) + 0:00.5 min.
3. Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) +2:16 
4. Jan Strož (Ivar CS-Author) + 3:00
5. Václav Ježek (Ivar CS-Author) + 4:13 

Ženy: 
1. Marcela Prskavcová (Six Monkeys) 3:07:22
2. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +3:04
3. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna-Specialized) + 5:50