30.07

Matouš Ulman zvítězil v osmém závodu letošního ročníku Kolo pro život, kterým byl Praha-Karlštejn Tour České spořitelny. Na druhém místě jej jistil Pavel Boudný a pódium si navzdory defektu vybojoval také Petr Šťastný. Byl to úspěšný víkend pro náš tým.

Praha-Karlštejn Tour je pro Matouše Ulmana domácí závod, bydlí totiž v Černošicích u Prahy a trať závodu tak zná skoro poslepu. Ani ukrutné vedro, které v sobotu vládlo, mu nezabránilo v triumfu. "Vedro mi nijak zvlášť nevadilo. S Boudou jsme odjeli hned v prvním kopci, na horizontu jsme měli mírný náskok a pak jsme to zvyšovali," řekl Matouš, který pak svému týmovému kolegovi odskočil v závěrečném velmi prudkém stoupání v Radotíně, které jako jeden z mála vyjel. "Pavel musel sesednout a získal jsem náskok. Pak už jsem si to pohlídal," doplnil Matouš, pro něhož šlo o druhé prvenství v letošním ročníku Kola pro život.tak vyhrál už svůj druhý závod v letošním ročníku KPŽ.

Pavel Boudný druhé místo udržel a na pódium se navíc probojoval i pátý Petr Šťastný, takže týmový šéf Radim Kořínek byl spokojený. "Obsadili jsme první dvě místa, celkem jsme měli tři kluky v top5 a navíc Denisa Stodůlková dojela třetí mezi ženami, to je super! A Bouda navíc vyhrál i závod ve sprintu," připomněl Radim Kořínek úspěch "Grande Paola" v odpoledním programu.

  

Matouš Ulman s Pavlem Boudným navíc do závodu nastoupili s novými stroji Specialized S-Works Epic v designu olympijského biku Jaroslava Kulhavého. Věřme tedy, že jim přinese oranžová barva rámu hodně štěstí do zbytku sezóny!

Výsledky muži 53 km:
1. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) 1:48:23 hod.
2. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +0:58 min.
3. Jan Jobánek (EP Energy Merida) +6:34
4. Václav Ježek (Ivar CS Author) +7:14
5. Petr Šťastný (Česká spořitelna Specialized) +8:15

Výsledky ženy 53 km:
1. Marcela Prskavcová (Six Monkeys) 2:27:51 hod.
2. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +1:39
3. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna Specialized) +3:37