24.04

Lepší vstup do sezóny jsme si snad ani nemohli představit. Úvod sezóny v Brdech vyhrál Pavel Boudný, na druhém místě jistil úspěch našeho týmu Matouš Ulman.

První závod maratónské série KPŽ zahájil již tradičně na Trans Brdech. Startovali jsme v nejsilnější sestavě a chtěli udělat top výsledek, protože všichni mají za dveřmi nejdůležitější starty sezóny. Již za 12 dnů budeme obhajovat první dvě místa na Mistrovství ČR v marathónu na trati kolem Hellfštýna.

Brdy jsme zvládli týmovou taktikou na jedničku a kluci dokázali vyškolit Kristiána Hynka na domácí trati. Pavel Boudný 5km před cílem zaútočil a nikdo nebyl schopný jeho tempu odolat a Matouš pak s přehledem v závěrečném spurtu zvítězil nad Kristiánem. V ženách neměla konkurenci Jitka Škarnitzlová, která zvítězila více jak o 10min. Tečkou byl skvělý závěr mladého Rajcharta, který pro tým Česká spořitelna - Accolade zvítězil ve velice početné kategorii 17-22 let.