03.08

Zadov viděl další dvojitý triumf "spořínků" - Boudný zvítězil díky zkušenostem na Šumavě před svým týmovým parťákem Matoušem Ulmanem.
 
Na suché a rychlé trati rozehráli naši závodníci další pěknou šachovou partii se svými soupeři ze Symbio+ Cannondale. Poté, co vinou technických problémů  a slabší chvilky v jednom z výjezdů odpadl předčasně z vedoucí skupinky Honza Fojtík, pokusil se tempo závodu udávat jeho týmový kolega Honza Strož. Matouš i Pavel se ho ale po celou dobu zkušeně drželi a nedovolili mu vytvořit si byť sebemenší náskok. Naopak, ve výjezdech za Vimperkem zaútočil Matouš a i když se ještě jednou trojice sjela, po dalších atacích Honza Strož odpadnul a do boje o vítězství už nezasáhl. Pro to si nakonec dojel Pavel Boudný, který měl v posledním singlu před stadionem o chlup více sil a Matouše o několik sekund odsunul na druhé místo. To nic nemění na tom, že se můžeme radovat z maximálního možného bodového zisku ve druhém závodě po sobě. 
 
Závod mi vyšel hodně dobře, na Elišce jsem vyhrál a hlavni prémii na stadionu také.  Vašek Doležal mě na prémiích nepřekvapil, čekal jsem to, jezdí dobře. Ale věděl jsem, že mu sekne :) Jinak Matoucha je super porazit, ale je to týmový kolega, takže ve finále je jedno, kdo z nás dvou vyhraje.“ poznamenal v cíli Grande Paolo.
 
Šumavský maraton České spořitelny - výsledky 54 km:
1.Pavel Boudný    (Česká spořitelna - Accolade cycling team)
2.Matouš Ulman   (Česká spořitelna - Accolade cycling team)
3. Jan Strož (Symbio Cannondale)