26.11

Před pár týdny skončila sezóna 2014, další z řady těch úspěšných pro náš tým. Před vstupem do nového roku je tedy nejen čas na bilancování, ale také tvrdé přípravy, jež si sezóna 2015 vyžaduje...

Po celou sezónu tým Česká spořitelna-Specialized dokazoval, že je jedním z nejlepších ne-li nejlepším týmem v České republice. Bikeři týmu dominovali seriálu Kolo pro život, kde v celkovém součtu vybojovali vítězství v týmové soutěži Prestige Trophy. Denisa Stodůlková skončila v celkovém hodnocení sezóny stříbrná, navíc v elitní kategorii mužů zvítězil Pavel Boudný a na druhém místě podtrhnul týmový double jeho oddílový kolega Matouš Ulman, kteří si uplynulý ročník KPŽ zcela podmanili.

Kromě úspěchu v KPŽ si ale bikeři týmu připsali i celou řadu dalších "zářezů". Pavel Boudný vybojoval v Teplicích nad Metují svůj již sedmý titul mistra ČR a třetí titul v bikemaratonu, navíc se blýsknul osmým místem na republikovém šampionátu silničářů, kde směle konkuroval členům World Tour týmů. A úspěšní jsme byli i v zahraničí - jako jeden výsledek za všechny jmenujme třeba bramborou medaili Matouše Ulmana z mistrovství Evropy v bikemaratonu."Byla to úspěšná sezóna," zhodnotil Radim Kořínek, manažer týmu a bývalý český reprezentant. "Kluci nenašli přemožitele v KPŽ, sbírali jedno vítězství za druhým, Matouš Ulman vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy a celý rok korunoval v září titulem mistra ČR Pavel Boudný. Jako tým jsme uspěli v Prestige Trophy Kola pro život. Nemáme se za co stydět".

Náš tým čekají před sezónou 2015 velké změny. Změní se název týmu, kde na pozici titulárního sponzora doplní Českou spořitelnu namísto Specializedu jiný partner, jehož jméno si zatím necháme pro sebe. Specialized zůstává i nadále dodavatelem kol a další výbavy. Změní se ale i týmový dres a na tom všem už tvrdě pracuje manažer týmu a bývalý český reprezentant Radim Kořínek. Soupiska týmu se rovněž neobešla beze změn. Úspěšné duo Boudný&Ulman pokračuje dál, prostor k růstu poskytne tým také nadějným mladíkům Janu Kulhavému, mladšímu bratrovi olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, a nově příchozímu Janu Rajchartovi, který je reprezentantem ČR v olympijském cross-country.
 
Tým teď čeká první soustředění ve slovenských lázních Piešťanech, které je určeno spíše k plánování nadcházející sezóny a odpočinku. Své "spešly" ale berou závodníci týmu samozřejmě s sebou...