22.06

Čerstvý mistr ČR v maratonu Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade) zvítězil v KPŽ Orlík Tour Kooperativy před svým oddílovým kolegou Matoušem Ulmanem.

Šestý závod letošního KPŽ přivítal na startu přes 1200 bikerů a okořenil ho svou účastí i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Ten také zpočátku tvrdil muziku na čele závodu. Pak ale ze závodu odstoupil, aby zůstal čerstvý na nedělní závod Českého poháru XCO. Závod udělal zajímavým aktivní Honza Strož, z vítězství se ale nakonec radoval "Grande Paolo“ a týmový úspěch České spořitelny - Accolade podtrhnul druhým místem Matouš Ulman.

„Po náročném mistrovství republiky a etapovém závodě Alpen Tour se mi jelo nad očekávání dobře. Závod se rozhodl v okamžiku, kdy odstoupil Jarda Kulhavý. Cítil jsem se dobře, tak jsem za to vzal a vyšlo to. Trať byla pěkně rozbahněná a bohužel my na čele jsme narazili na lidi z krátké, což závod trochu komplikovalo. Je to moje třetí vítězství v letošním KPŽ, tak jsem rád“ řekl v cíli Boudný, jehož bílý mistrovský dres byl v cíli k nepoznání.

Seriál KPŽ pokračuje již tuto sobotu oblíbeným závodem Vrchlabí Špindl Tour ŠKODA AUTO.

Výsledky muži 57 km:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 2:08:34 hod.
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:07 min.
3. Jan Strož (Symbio+ Cannondale) +0:51
4. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) +4:34
5. David Andrle (Symbio+ Cannondale) +7:00

Foto: Jan Reiner a Miloš Lubas