01.08

4 etapový závod Carpathian MTB epic v Rumunsku byl dnes odstartován 10km dlouhým prologem v biatlonovém středisku Fundata ve výšce 1200m.n.m
Děštivé počasí dalo na 10km trati pořádně zabrat. Karpaty nejsou žádna placka a tak kluci 10km dlouhou časovku jeli 38minut. Jeden sjezd a část výjezdu museli dokonce běžet.
V běhu si nejvíce liboval mladíček Filip Rydval, který viditelně mohl být i profi běžec do vrchu jak vtipně poznamenal Matouš:)
Tomáš Višňovský obsadil i přes lehký pád druhé místo a Matouš na prázdném kole cílem proletěl na solidním 6.místě. Prolog asi určitě nic neznamená…. Pořadatel na večerním setkání představil záludnosti zítřejší etapy a ukázal několik kilometrů trati vedoucí po hřebeni Karpat.Pokud bude špatné počasí a špatná viditelnost, hrozí zkrácení až na 28km. Kluci jsou klidní májí v kapse GPS modul a thermo igelitovou pláštěnu, kterou musí každý účastník mít z bezpečnostních důvodů v kapse. To asi nikdo nezažil,ale zdejší surová příroda asi nebude úplně přívětivá….. zítra držte palce!!!

Výsledky prologu:

1. Pierre Billaud FRA Team Vendee VTT XCM
2. Tomáš Višňovský Česká spořitelna - Accolade cycling team - 52sec
3. Alexander Aleksiev BUL Veloraptor - 1min 21sec
4. Filip Adel CZE Superior Velsbike team

6. Matouš Ulman Česká spořitelna - Accolade cycling team
8. Filip Rydval Česká spořitelna - Accolade cycling team

 

 

 

mechanik se opravdu nenudil a několikrát před startem přezoval gumy…...

hledání defektu …..

důležité bylo i rozjetí před startem na válcích….to Filip netušil kolik toho uběhne:))

asi nejhorší počasí při startu měl Matouš Ulman

důležitá je příprava před startem…..