17.06

Malevil ranč v Lužických horách se stal dějištěm mistrovství České republiky v maratónu pro rok 2013. Pavel Boudný vloni skončil v domácím bikemaratonském šampionátu těsně druhý za Jaroslavem Kulhavým, který letos na Malevilu nestartoval a Grande Paolo tak chtěl dres mistra moc získat. "Stejně tak i Matouš Ulman po vítězství na Orlíku evidentně pookřál a na závod byl až neskutečně natěšený," poodhalil atmosféru v týmu Česká spořitelna - Specialized jeho manažer Radim Kořínek.

Zmíněná dvojice patřila společně s Kristianem Hynkem, který vloni právě na Malevil Cupu vybojoval ještě jako závodník České spořitelny titul mistra Evropy, k horkým favoritům na domácí titul a již na 30. kilometru závodu vykročili za naplněním papírových předpokladů. Kristian Hynek pak zasukoval řetěz, ale přesto se zpátky na čelo znovu dotáhnul a následně nasadil na obávané stoupání Hvozd vražedné tempo, kterým si dojel až na ranč Malevil pro svůj první titul mistra republiky.

O další dvě medaile se mezi týmovými kolegy nebojovalo. Pavel Boudný a Matouš Ulman proťali cílovou pásku společně, pomáhali si celý závod. "Když řešil Kristian ty své technické problémy s řetězem, měli jsme už minutu náskok, ale to byl závod ještě v začátku. Pokračovali jsme ve stejném tempu a Kristián nás dojel," líčil průběh závodu Pavel Boudný. Před výkonem svého bývalého parťáka, dnes jezdce italské stáje Elletrovenetta-Corratec musel smeknout. "Kristián byl dneska fakt silnej. Na Hvozd nám cuknul, nešel sjet, byl nad naše síly. Rádes říkal, že jel jako smyslů zbavený. Druhý a třetí místo v týmu je dobrý," shrnul Pavel Boudný, který se tak podruhé v řadě stal vicemistrem republiky v XCM.

Spokojený byl i Matouš Ulman: "S Boudou jsme si hodně pomohli, hlavně v místech, kde to šlo jednomu nebo druhýmu líp," řekl.

Do první desítky se vlezl i Petr Šťastný na 8. místě a výborný závod jel i Jirka Daněk, který vybojoval 12. místo.

Výsledky Mistrovství ČR 2013
1. Kristián Hynek (Elettroveneta Corratec) 3:55:38 hod.
2. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +2:41
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +2:42
4. Tomáš Vokrouhlík (BMC Savo) +8:23
5. Jan Jobánek (EP Energy Merida) +9:38
6. Jiří Novák (Superior Brentjens) +11:03
7. Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) +14:52
8. Petr Šťastný (Česká spořitelna Specialized) +16:46
...
12. Jiří Daněk (Česká spořitelna Specialized)
16. Dominik Buksa (Česká spořitelna Specialized)

Foto: Jan Němec, Miloš Lubas