09.07

Bikemaraton Drásal České spořitelny v Holešově slavil dvacáté narazoniny. Díky tříštění tratí a nizkému bodovému koeficientu se na dlouhou trať Drásala pustili jen kovaní ultramaratónci včetně týmového manažera Radima Kořínka.

Mnohé týmy jako Toyota Dolák nebo Ivar CS - Autor team si tento víkend nechali na rozdělení sezóny a odpočinek. Druhá polovina seriálu KPŽ se blíží a závody v ní mají velké bodové hodnocení, takže se pokusíme dostat do čela soutěže. A splnit tak svůj cíl.

Na Drásala tedy neodjeli Matouš Ulman s Pavlem Boudným, kteří minulý týden absolvovali mistrovství světa v maratonu, ale i závodníci, kteří je zastoupili, se ukázali v dobrém světle. Petr Šťastný vystoupil poprvé v kariéře v elitní kategorii na stupně vítězů.

"Bylo to strašně těžké, vůbec jsme se nešetřili. Po půlce závodu nám odjel Džobr a já bojoval s mladým Fojtíkem. Ve stoupáních jsem na něj získal pár metrů a odjel jsem mu. Poslední kopec hodně bolel, je to asfaltový peklo. Ještě štěstí, že jsem měl nějaký náskok," líčil Šťastný, který byl vloni na Drásalovi čtvrtý a teď svoje maximum ještě vylepšil.

Jiří Daněk po pádu dojel na 6.místě a Dominik Buksa na 8. Po stříbru a bronzu z MČR v maratonu nas čeká 21. července v Jablonci nad Nisou MČR v cross country, kde Pavel Boudný obhajuje prvenství. V rámci přípravy si stejně jako vloni již tento týden střihne silniční závod Beskyd Tour - vloni se tato forma ladění formy osvědčila, tak uvidíme...

Výsledky (115 km) - muži:
1. Ondřej Fojtík (X-SPORTS Cannondale Koma) 4:41:13 hod.,
2. Jan Jobánek (EP Energy Merida Biking Team) +4:42 min.,
3. Petr Šťastný (Česká spořitelna-Specialized) +12:05
4. Jan Fojtík (Symbio+ Giant Racing Team) +14:05,
5. Karel Hartl (Kellys Bikeranch) +17:07.
6. Jiří Daněk ( Česká spořitelna - Specialized)
8. Dominik Buksa ( Česká spořitelna - Specialized)

Foto: Miloš Lubas