21.10

V pátek 18. října se v Praze v nově zrekonstruovaném Radiopaláci vyhlašovaly výsledky Prestige Trophy 2013.

Tým Česká spořitelna-Specialized letošnímu ročníku Kola pro život vládl pevnou rukou. Vyhráli jsme týmovou soutěž, Denisa Stodůlková se stala vítězkou v kategorii žen a mezi muži kategorie Elite obsadil 1. místo Matouš Ulman a 2. místo Pavel Boudný. Byla to sezóna snů!

„S Pavlem jsme si dobře pomáhali a paradoxně byl právě on mým největším soupeřem. To myslím v uvozovkách, protože pro nás byl prvořadý úspěch v Team Prestige Trophy a bylo celkem jedno, kdo z nás vyhraje jednotlivce,“ řekl Matouš Ulman.

Královnou žen Kola pro život 2013 se stala Denisa Stodůlková. „Moc si toho vážím, je to velký úspěch. Ale se sezónou úplně spokojena být nemohu, protože jsem chtěla medaili z mistrovství republiky v cross country nebo z maratonu,“ přiznala Denisa, která si letos nejvíc užila závod v Brdech a Chrudimi.

Spokojeností zářil manažer stáje Česká spořitelna-Specialized Radim Kořínek. „Přijde mi úplně neskutečné, jak to všechno nakonec dopadlo. Nemohli jsme jet úplně všechny závody, protože naši kluci startovali na mistrovství světa nebo Evropy a my nejsme takoví barbaři, abychom tohle odmítali. Proto to byl boj až do posledního závodu a já před všemi svými závodníky smekám, i když jsme Hladíkovce porazili o prsa,“ přiznal Radim Kořínek.

Na výběr fotografií z finálového večera se můžete podívat do fotogalerie: