25.03

V kvalitní domácí konkurenci, ale také v zimě, dešti a blátě jsme si odbyli závodní premiéru na trati prvního závodu Pražského MTB poháru ve Zličíně.

Ve čtvrtek v brzce ranních hodinách se naši závodníci vrátili z posledního soustředění na Mallorce (čtěte zde) a už o pár dní později závodili. Do Prahy vyrazili pro první závodní intenzity Jiří Daněk, Jan Kulhavý, Matouš Ulman a díky bleskové práci týmového mechanika Pavla Čábelického měl své nové kolo včas připraveno i Grande Paolo.

Po extrémně teplé zimě a slunečném březnu začali meteorologové právě na uplynulý víkend hlásit prudké zhoršení počasí. Předpověď se bohužel do puntíku vyplnila a tak namísto parádního začátku bikové sezóny v Čechách, v krátkých dresech a na výborně nachystané hravé trati čekal na závodníky blátivý okruh bičovaný vytrvalým deštěm a nepříjemným větrem. Rtuť teploměru navíc vystoupila jen na 5 stupňů nad nulou.

Přesto byl úvodní závod Pražského MTB poháru slušně obsazen. Zvítězil Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) před Jiřím Novákem (Betch.nl Superior Brentjens) a Václavem Ježkem (Ivar CZ Author Team). Pavel Boudný obsadil páté místo a mezi juniory si pro bronz dojel Jan Kulhavý.

Další závodní nasazení nás čeká tradičně v rakouském Langenlois. Držte nám palce!

Více fotografií Michala Červeného najdete na našem týmovém Facebooku.