01.11

Sezóna je za námi a nelze ji hodnotit jinak, než na výbornou!

Radim Kořínek, manažer týmu Česká spořitelna-Specialized, musí mít radost. Jeho tým vyhrál v KPŽ hodnocení týmu, první místo vybojovala mezi ženami Denisa Stodůlková a mezi muži Matouš Ulman. A k tomu přidal Pavel Boudný druhé místo hned za svým týmovým kolegou. Česká spořitelna-Specialized je týmem, který patří do nejužší domácí špičky, o tom není pochyb.

Přinášíme vám rozhovor s Radimem Kořínkem o sezóně 2013, která byla pro jeho tým dalším povedeným rokem...

Radime, když se ohlédneš za sezónou 2013, jaká byla?
Vzhledem k našemu programu je až neskutečné, co jsme nakonec dokázali. Když se sezóna rozjížděla, věděli jsme, jaké závody jsou pro nás stěžejní. Nemohli jsme objet úplně kompletní Kolo pro život, protože Matouš i Bouda ukazovali výborné výkony a bylo jasné, že budou v reprezentaci. A my nejsme v pozici, že bychom odmítali reprezentaci na mistrovství světa nebo Evropy. To nám přijde jako barbarství.

Ale pak jste to těžko doháněli...
Je fakt, že třeba Bouda nejel hodně bodovanou Mladou Boleslav a v týmové soutěži nám to chybělo, protože byl předpoklad, že by tam jel o vítězství. Tým byl složený z profesionálů i amatérů a já třeba nemůžu těm amatérům nařizovat, aby za každou cenu všude startovali. Takže to byl opravdu velký boj až do Oder a my se za každou cenu snažili, abychom vyhráli. I kvůli tomu, že to bylo velké přání našeho generálního sponzora, České spořitelny. Nakonec to vyšlo a musím smeknout před všemi členy našeho týmu.

Co tě nejvíc potěšilo?
Asi právě vítězství v Team Prestige Trophy, protože jsme ji vyhráli s poměrně malým počtem lidí. Bouda s Matoušem měli úžasný výsledky, vyhráli hromadu závodů, a to motivovalo další členy týmu. Denisa ovládla kategorii žen, což vypovídá o tom, že to snad děláme dobře.

Po minulé sezóně odešel z týmu Kristián Hynek a nahradil ho Matouš Ulman. Jak jsi spokojen s jeho sezónou?
Udělal veliký skok dopředu. U něj jsou předpoklady, že by jeho kariéra nemusela končit u nás, má velké předpoklady se dostat do zahraničí. Kromě úspěchů na Kole pro život získal medaili na mistrovství republiky v cross country i maratonu. To je super. Do týmu navíc skvěle zapadl, je to fajn kluk. V některých věcech mi dokonce připomíná Kristiána. S Boudou si hodně sedli. I z toho mám velkou radost, protože parta je hrozně důležitá.

Kolo pro život jezdí váš tým pravidelně řadu let. Jak vnímáš progres seriálu?
Úroveň šla strašně nahoru. Organizačně je všechno na úrovni a strašně se zvedla i sportovní stránka. Je vidět, kolik lidí to chytlo, jak strašně se zlepšují. Teď myslím takový ten střed. Já kvůli práci dneska nenajedu na kole skoro nic, a když chci skončit ve stovce, musím se sakra snažit. Kluky musím pochválit, udělali super seriál. Jediné, co mě mrzí, je fakt, že se závody překrývají s jinými starty, třeba s českým pohárem v cross country. Kdyby se organizátoři dohodli, bylo by všude na startu daleko víc profíků. Takhle se to zbytečně dělí a je to škoda, protože naše špička v cross country je už tak dost úzká.

Co očekáváš od příští sezóny?
Myslím, že kalendář bude hodně obdobný. Stěžejní pro nás bude Kolo pro život a vítězství v Team Prestige Trophy, ale rádi bychom naše starty rozšířili i o závody cross country. Věřím, že s rozpočtem týmu nebude problém, většinu partnerů už máme podepsaných.

Přijdou nějaké posily?
Jádro týmu by mělo zůstat. Přibude nám Honza Kulhavý, brácha Jardy. On začíná se závoděním, ale je vidět, že má obrovský potenciál. Myslím, že v něm může být něco podobného jako v Jardovi. Nějak jsme se spolu domluvili na podpoře a materiálu, teď dolaďujeme, jak bude trénovat, a další věci. Ale věřím, že objede všechny důležité závody a půjde ve stopách bráchy.

Text: Pavel Šťastný
Foto: Miloš Lubas, Michal Červený