08.05

Krátký rozhovor s vítězem Author Šela Marathonu 2013…

Pavel Boudný se stal potřetí v kariéře vítězem Author Šela Marathonu, což se před ním ještě nikomu nepovedlo (více čtěte zde). Jaká byla jeho cesta k rekordnímu vítězství? To vám prozradí on sám v krátkém rozhovoru…

 

Pavle, letos jezdíš ve výborné formě, věřil sis i před Šelou na vítězství nebo byl mezi soupeři někdo, z koho jsi měl nějaké obavy?

Před závodem jsem se cítil dobře. Největší soupeř byl pro mě vlastně jen můj kolega Matouš Ulman a taky Jirka Novák. S Matouchem bychom si ale určitě nedělali zlo a nešli do nějaký loktů nebo špurtů, takže z jediného Jirky Nováka jsem mohl mít obavy. Ještě jsem s ním letos nezávodil a tak jsem nevěděl, jak na tom je.

 
Na čele závodu jela docela dlouho dost velká skupina, nepokoušeli jste se to roztrhat a jet s Matoušem třeba jen ve dvou?

Jednou se to povedlo, udržel se nás jen Petr Dlask a byla to už i docela velká mezera. To bylo někde na padesátém kilometru. Ale Jirka Novák nás pak dojel a dovezl zpátky do skupiny i Vencu Ježka, kterého jsme pak utrhli v Pekle. Nikdo ale nechtěl moc jet, ani já ne. Šetřil jsem síly na závěrečný boj ve stoupání na hrad, takže už se to potom neroztrhlo a pod Helfštýn jsme přijeli zase v pěti lidech.

 

Nebyl risk vsadit vše na poslední kopec?

Ani ne. Já jsem si věřil. Byl to prostě takový delší, asi tříminutový spurt. Až jsem myslel, že urvu řetěz! Ale vyšlo to!

 

 

Potkaly tě během závodu nějaké problémy nebo jsi to objel celé bez jediné krize?

Krize nebyla žádná, hodně jsem jedl. Možná až zbytečně moc. Ale bylo lepší preventivně jíst víc, pak už je pozdě něco zachraňovat.


Který úsek se ti nejvíc líbil nebo tě nejvíc bavil je-li možné to takhle vůbec říct?

Nejlepší byla ta dvacetimetrová plošina do cíle (smích).


Jak jsi rekordní třetí vítězství na Šele oslavil?

Padlo pár piv na zředění žaludku po tom nespočtu gelů a výživových doplňků. To člověka spraví (smích).


Jak teď bude pokračovat tvoje příprava a co tě čeká v následujících pár týdnech?

Už ve středu 8. května pojedu závod v Tošovicích u Oder a v neděli jedu s reprezentací na mistrovství Evropy v maratonu horských kol.

 

Díky, Pavle! A přejeme hodně štěstí!

 

Foto: Jan Němec/MTBS.cz a Jan Reiner