21.03

Pro zpestření soustředění na Mallorce absolvovali bikeři týmu Česká spořitelna-Accolade silniční závod Trofeu Montuïri. Vítězem se stal Matouš Ulman, jeho týmový kolega Pavel Boudný obsadil 4. místo.

"Trať byla zvlněná a otevřená, ale po relativně širokých cestách. První zásadní moment byl na začátku druhého kola, kdy 15tičlenná skupinka s námi oběma odjela na asi minutu, dvě. Pak v půlce třetího kola v malém výjezdu na prémii jsem malinko poodjel a dojel mě Španěl Riutort a společně jsme zkusili pokračovat. Střídali jsme se, vypracovali si náskok a ten jsme si drželi až pod poslední kopec, kde jsem se snažil to rozhodnout v nejprudší pasáži," líčil vítězný Matouš Ulman. Jeho záznam jízdy na Strava.com si můžete otevřít zde.

Vítězství Matouše Ulmana potvrdil ve spurtu druhé skupiny závěrečným 4. místem Pavel Boudný, jehož wattmetr ve finále závodu ukazoval bezmála 1400 Wattů!

"Kluci ukázali, že v zimě nezaháleli a odtrénovali co potřebovali. A dneska předvedli skvělou jízdu i takticky a protože šlo o závod na dvě hodiny, výborně jim to sedlo i do přípravy. " pochvaloval si účast svých svěřenců v Trofeu Montuïri  týmový manažer Česká spořitelna-Accolade Radim Kořínek.

Výsledky:
1. Matouš Ulman (CZE, Česká spořitelna-Accolade) 2:04:49
2. Juan Carlos Riutort (ESP, Burgos BH) +9 sek.
3. Pablo Torres (ESP, Burgos BH) +1:01 min.
4. Pavel Boudný (CZE, Česká spořitelna-Accolade) +1:01
...
19. Jan Rajchart (Česká spořitelna-Accolade)

Kompletní výsledky: zde