29.07

S bezmála 2000 startujícími je Praha – Karlštejn Tour České spořitelny jednoznačně jedním z nejoblíbenějších závodů v seriálu Kolo pro život. V závodě na 53 kilometrů jsme vybojovali v elitní kategorii stříbro a bronz, když zvítězil reprezentant Jan Škarnitzl. Pavel Boudný pak dominoval sprintu na chuchelském závodišti!

Matouš Ulman a Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) se hned od startu ujali tempa, což vyselektovalo na čele závodu malou skupinku, v níž tempo se "spořínky" udrželi jen Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale), Jan Strož (Author CS IVAR Team) a Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek). V následující fázi závodu už pokračovali s olympionikem Škarnitzlem jen Ulman s Boudným, což se nezměnilo ani poté, co Matouš Ulman musel měnit zadní kolo. Tato trojice přijela až do cílového prostoru v Chuchli pohromadě a tak bylo jasné, že o vítězi opět rozhodnou jen vteřinky.

"Já jsem byl v těch vlásenkách pod tribunou v písku první a od toho se odvinulo moje těsné vítězství,“ popsal Jan Škarnitzl kde se mu povedlo závod rozhodnout. O dvě desetiny vteřiny zaostal Pavel Boudný, o dalších osm vteřin Matouš Ulman.

Výsledky 53 km muži:
1. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) 1:48:55 hod.
2. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +0:00,2 min.
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +0:08
4. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) +1:26
5. Václav Ježek (Ivar CS - Author) +5:24

Kromě Jana Škarnitzla přijela ladit formu před závody světového poháru v zámoří také Tereza Huříková (Specialized Racing), která se stala právem vítězkou.

Tento víkend se již chystáme k dalšímu závodu KPŽ, který se koná na Zadově.