13.04

Pro další body důležité kvůli startovní pozici na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě jsme vyrazili na závod kategorie C1 na chorvatskou Istrii. Závod Premantura Rocky Trail vyhrál olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing).

Pavel Boudný potvrdil v Chorvatsku v mezinárodní konkurenci výbornou jarní formu 3. místem, když svým famózním závěrem udolal dotírajícího soupeře z Itálie. Smůla se bohužel lepila na paty Matouši Ulmanovi, který startoval s číslem 13, a hned v druhém okruhu jej ze hry o pódium bohužel vyřadil defekt. I tak dojel sedmý, ale je pravdou, že pomýšlel výše.

Výsledky XCO
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:35:29
2. Michal Lami (Slovakia National Team) +0:26
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade) +0:47
...
7. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Accolade)
23. Jan Rajchart (Česká spořitelna - Accolade)
37. Jan Kulhavý (Česká spořitelna - Accolade)

Outdoor festival Kamenjak Rocky Trails 2015 pokračoval v neděli 12. dubna maratonem, který závodníky provedl poloostrovem Premantura. I v něm zvítězil Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), což ale není žádné překvapení, protože rodák z Ústí nad Orlicí je úřadujícím mistrem světa. S odstupem 5 vteřin po něm vzájemné spolupráci projel cílem na druhém místě Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade) a výborné vystoupení našeho týmu podtrhli na 4. místě Matouš Ulman, který měl bohužel opět defekt, a pátý Jan Rajchart a devátý Jan Kulhavý.

Atmosféru závodů v cross-country si znovu po letech vyzkoušel i šéf našeho týmu Česká spořitelna - Accolade Radim Kořínek, který se blýsknul pátým místem ve své kategorii masters 2.

Výsledky XCM
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 2:19:15
2. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Accolade) +0:05
3. Vito Buono (ITA, Team Carbonhubo) +1:04
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Accolade) +3:11
5. Jan Rajchart (Česká spořitelna - Accolade) +4:41
...
9. Jan Kulhavý (Česká spořitelna - Accolade)