23.04

Cyklistika je jen jedna. Dokázal to o víkendu Pavel Boudný, když v mezinárodní konkurenci jako nejlepší z Čechů obsadil třetí místo v silničním závodě „Na kole regionem Kyjovského Slovácka“ a ujal se tak vedení v celkovém pořadí Českého poháru v silniční cyklistice.

V Kyjově tento víkend pokračoval závod Českého poháru v silniční cyklistice s názvem „Na kole regionem Kyjovského Slovácka“. Na startu se v kategorii Elite sešlo celkem 172 závodníků, což bylo dáno zejména bohatou účastí polských, rakouských a slovenských kontinentálních týmů. Účast těchto týmů nepochybně zkvalitnila peloton a jak se později ukázalo, tak i samotný závod.

Ten se odehrával ve velice členitém terénu, navíc foukal silný vítr a mezinárodní konkurence také přispěla k vysoké náročnosti závodu. Na cyklisty čekalo úctyhodných 140 kilometrů. Po výborném výsledku v úvodním závodě Brno - Velká Bíteš – Brno, kde Pavel Boudný obsadil výborné  2. místo, se dalo očekávat, že i v Kyjově bude „Grande Paolo“ patřit mezi horké favority. Od začátku závodu bylo vidět, že se pohybuje v kopci lehce a po dobu celého závodu nechyběl v žádném důležitém úniku.

Závod tvořili závodníci z profesionální polské stáje Bank BGZ, kteří nedali nikomu šanci k taktizování a vepředu tak zůstali jen ti nejlepší. Za neustálých nástupů Poláků se peloton nejdříve zredukoval na polovinu a v závěru zůstali v sedmičlenné vedoucí skupině hned čtyři jezdci z této polské stáje, dal se scénář velice rychle pochopit. Poláci po taktickém souboji po jednom odjeli a tak se spurtovalo o třetí místo. To si právem vybojoval Pavel Boudný, když kilometr před cílem nastoupil a do cíle přijel neohrožen s malým náskokem před loňským vítězem Českého poháru Tomášem Bucháčkem ze stáje Bauknecht Author. Díky tomu se Pavel Boudný stal lídrem Českého poháru v silniční cyklistice!

Mezi ženami obsadila 14. místo Denisa Stodůlková rovněž startující za tým Česká spořitelna – Specialized.

 

Výsledky:

1. Lukasz Bodnar (BGZ Bank, Polsko)
2. Dariusz Batek (BGZ Bank, Polsko)
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized)
4. Tomáš Bucháček (Bauknecht Author)
5. Paweł Cieslik (BGZ Bank, Polsko)

33. Petr Šťastný (Česká spořitelna – Specialized)
47. Matouš Ulman (Česká spořitelna – Specialized)