27.02

Sezónu letos začínáme nezvykle dříve. Mužská část týmu Boudný, Ulman a Rajchart startuje na etapovém závodě UCI kategorie S1 v Andalusii.

Zatímco Jitka Škarnitzlová dokončila etapový závod na Kypru, kde v celkovém pořadí uhrála 10. místo (více zde), pro mužskou část týmu začala sezóna etapovým závodem Andalucía Bike Race. Ten před lety ještě coby závod dvojic vyhráli Pavel Boudný a Kristian Hynek z našeho týmu, letos se ale závod poprvé jede jako závod jednotlivců. Startuje v něm řada kvalitních závodníků i bývalých profesionálů ze silnice. Španělé Rodriguez, Beltrán, Mancebo a další….nechybí ani loňský mistr světa v maratonu Ferreira a bronzový z OH v Riu Španěl Coloma.

Etapový závod v Andalusii začal v Cordobě časovkou jednotlivců a končí v pátek už rovinatější etapou. V úvodní časovce se skvěle předvedl Matouš Ulman, který dojel na celkovém  5.místě.

Zítřejší 2. etapa kolem Cordoby bude mít úctyhodných 81km a 2000 metrů převýšení. Kamenitá trať s množstvím singeltracků bude extrémně náročná i co se týká defektů.


Výsledky: 1.etapa Vilafranca de Cordoba

1. Alexei Medvedev          1: 12: 45h     Selle italia Trek
2. Samuele Porro             1: 13: 05h     Selle italia Trek
3. Tiago Ferreira               1: 39: 45h     DMT Racing team
4. Jiří Novák                     1: 14: 15h     DMT  Racing team
5. Matouš Ulman             1: 14: 34h    Česká spořitelna - Accolade
...
36. Pavel Boudný      Česká spořitelna - Accolade
48. Jan Rajchart        Česká spořitelna - Accolade