30.11

Novou posilou týmu je Matouš Ulman

Po odchodu Kristiana Hynka do zahraničního týmu zaujal volné místo v týmu Česká spořitelna – Specialized Matouš Ulman.

Na jedné straně byl tým, který po odchodu mistra Evropy a bronzového medailisty z mistrovství světa Kristiana Hynka potřeboval „zalepit“ díru na soupisce. Na straně druhé pak nadějný sedmadvacetiletý biker, který po šesti letech v barvách týmu Scott & Hagett skončil bez angažmá. Dlouho očekávaný přestup je tu: Matouš Ulman bude od příští sezony závodit v dresu týmu Česká spořitelna – Specialized.

„Je to momentálně asi nejlépe fungující tým v Česku vůbec,“ pochvaluje si své nové angažmá závodník, který stejně jako Kristian Hynek bydlí v Černošicích. Však jsou také oba bikeři velcí kamarádi. Trénují spolu, několik sezon strávili společně v týmu Scott & Hagett a právě Kristian Hynek tak, nikoliv překvapivě, posloužil jako jakási „spojka“ v komunikaci mezi oběma stranami.

„Já od Kristiana hodně věděl o fungování týmu, Radim Kořínek se na druhou stranu Kristiana asi také ptal. Takže Kristian v podstatě dával pozitivní reference na obě strany, čímž ten přestup významně ulehčil,“ vysvětluje Matouš Ulman, který již od srpna s jistotou věděl, že si musí po odchodu hlavního sponzora týmu S&H Superior shánět nové angažmá.

„My jsme tušili, že o Kristiana po jeho úspěšné sezoně projeví někdo zájem v zahraničí. Jen jsme čekali, jak to dopadne, a hned jak se to rozlousklo, začali jsme to s Matoušem intenzivně řešit. Byl od začátku hlavním kandidátem,“ prozradil Radim Kořínek, bývalý český reprezentant a dnes manažer týmu Česká spořitelna – Specialized. Ten také připomněl, že Kristiana Hynka i Matouše Ulmana pojí ve spojitosti s jeho týmem podobný osud. „Historie se opakuje. Stejně jako Kristian před dvěma lety se teď i Matouš ocitl bez angažmá. Navíc přichází ze stejného týmu a taky pochází z Černošic,“ poukázal na sérii zajímavostí Kořínek.

Pro Matouše Ulmana, který se svým týmem dosud objížděl závody světového poháru v cross-country, to bude rok plný změn. Není to jen nová barva dresu, ale změní se i materiál, zázemí a především závodní program.

„Všichni vědí, jaké je zaměření týmu. S tím se nedá nic dělat, ale na druhou stranu mám motivaci dokázat, že umím dojíždět na předních příčkách i v závodech Kolo pro život,“ přemítá sedmadvacetiletý závodník, který už pár zkušeností z největšího českého seriálu závodů na horských kolech má. Tou nejčerstvější zkušeností je Oderská Mlýnice, kde na sklonku sezony dojel třetí. „Doufám ale, že se na pár závodů cross-country podívám