25.06

Tolik očekávaný závod, na který se připravovali všichni specialisté maratónci a několik es světového cross-
country (Kulhavý, Fumic) je už minulostí.

Na startu jsme měli Jitku Škarnitzlovou a z kluků Matouše Ulmana a Pavla Boudného. Závod žen odstartoval v relativně poklidném tempu a až v jeho druhé půlce Jitka nestačila na tempo vedoucí skupiny a dojela na konečném 22.místě. Byl to její opravdu první maratónský závod, takže vše do budoucna otevřené… V mužské kategorii se ostré tempo rozjelo hned po startu, všichni ze 176 startujících chtěli do terénu najet co nejlépe a vytvořit si tak pozici do prvního stoupání. Matouš skvěle zvládl první kilometry a usadil se v 40člené čelní skupině. Pavel bohužel tolik dravosti neměl a doplatil na špatný start. Prakticky celý závod předjížděl a z konečného 28.místa jsme byli komplet všichni šokováni, nikoliv spokojeni…….i tak to byl z jeho strany důstojný výkon.
Matouš se až do 70km pohyboval ve špici a top 10. Pak přišel útok Albana Lakaty a poziční chyba, jak Matouše, tak Jardy Kulhavého. Vedoucí trojka se nekompromisně vzdalovala a boj o medaile pro naše barvy byl vzdálen. Finále Matouš zvládl a udržel pořadí v TOP 10. Konečné 9.místo je určitě skvělé a odměna za Matoušovu tvrdou práci.