16.06

Minulý týden se do Schladmingu, dějiště čtyřdenního etapového závodu Alpentour Trophy 2015, sjela téměř pětistovka bikerů z 26 zemí světa. Bylo mezi nimi 15 národních šampionů, tři exmistři světa (Alban Lakata, Ilias Periklis, Roel Paulissen) a samozřejmě také bikeři týmu Česká spořitelna - Accolade. Matouš Ulman už s Alpentour Trophy zkušenosti má, zato Pavel Boudný vyrazil do Rakouska poprvé v kariéře.

Etapák Alpentour Trophy je typický krásnými a náročnými tratěmi alpského charakteru s těžkými stoupáními, singletraily a divokými sjezdy. Celkem čekaly na účastníky tři etapy a časovka do vrchu. V součtu „jen“ 195 kilometrů, ale s převýšením 8800 metrů. A k tomu tropické vedro, které zasáhlo celou Evropu. První etapa vedla na Giglachseen a našim moc nesedla kvůli vedru i defektům. V pátek byla na pořadí druhá etapa, ve které na 13. místě do cíle přijel Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade). Ani v sobotu nebyla na programu jednoduchá trať (69 km s převýšením 2800 metrů) a v neděli celé klání zakončila horská časovka na Planai. V celkovém součtu etap naši eliťáci dojeli na 21. místě Matouš Ulman a na 31. místě Pavel Boudný.

"Pavel vyrazil na Alpentour vůbec poprvé, zdejší dlouhé kopce zatím neokusil. Nebyl to jeho šálek kávy, ale i tak Paolo bojoval a jeho konečné 31. místo bylo opravdu vydřené. Mnohem lépe se v etapách cítil Matouš, který ale s 21. místem nebyl moc spokojený. Hned v úvodní etapě 2x píchnul a přišel tak o kontakt s první desítkou, což ho mrzelo. I přesto nás bylo vidět a věříme, že Matouš pojede na MS v maratónu pořádně vyladěn," zhodnotil vystoupení borců Česká spořitelna - Accolade šéf týmu Radim Kořínek. Ten sám závod se ctí objel a ve své kategorii obsadil 35. místo.

Celkové výsledky - muži Elite:
1. Tony Longo (ITA, Bianchi i.Idro Drain) 9:14:41 hod.
2. Alban Lakata (AUT, Topeak Ergon) +0:01
3. Roel Paulissen (BEL, Torpado Factory Team) +1:35
...
21. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade)
31. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade)

Další výsledky v kategoriích:
6. Jan Reiner (Česká spořitelna Accolade) - SK2
7. Břetislav Sovják (Česká spořitelna Accolade) - SK4
15. Pavel Čábelický (Česká spořitelna Accolade) -SK2
35. Radim Kořínek (Česká spořitelna Accolade) - SK3
36. Petr Tanko (Česká spořitelna Accolade) - SK3