29.06

Vrchol sezóny pro bikemaratonce hostilo letos francouzské městečko Laissac! Do sestavy národního týmu se letos vešli dva naši závodníci Matouš Ulman a Pavel Boudný.

Kluci díky málo startům ve světové sérii nemají šanci vyjet body a tak startovali v zadní části početného pole. Jejich výsledek byl obdivuhodný Matouš i přes defekt předního kola obsadil 16. místo, přičemž dojížděl do cíle na prázdném kole, a Pavel Boudný byl25.! Bronz si vezl domů náš dřívější jezdec Kristián Hynek. Jarda Kulhavý 2x měnil defekt vždy z 1.místa, takže jeho forma je opravdu obrovská před MS v Novém městě na Moravě.

Naši kluci si na MS ověřili, že maratónská špička není nikterak daleko a není vůbec od věci čas od času něco za hranicemi ČR vyzkoušet. Při jejich vyrovnanosti by uměli sahat na medaile i v takovém závodě jakým je třeba Cape Epic! "Uvidíme, třeba se příští sezóna odstartuje právě v JAR..." usmívá se tajuplně šéf týmu Radim Kořínek.