13.05

Víkend náš team rozdělil na dvě skupiny. Pavel Boudný startoval s reprezentací na mistrovství Evropy v německém Singenu a zbytek týmu bojoval s obrovskou konkurencí na Kole pro život.

Mladá Boleslav vždy přiláká velké množství kvalitních závodníků a tento rok tomu nebylo jinak. Na start závodu se postavil Jaroslav Kulhavý, ale i oba další účastníci OH v Londýně Jan Škarnitzl a Ondřej Cink. Samozřejmě, že Jarda našel zázemí v našem týmovém stanu a přilákal obrovské množství fanoušků. Svůj bike (foto zde) potom na poslední zkontrolování svěřil do rukou týmového mechanika Pavla Čábelického.

V závodě se Jarda Kulhavý nešetřil, protože to pro něj byl poslední test před prvním světovým pohárem (tempo tomu odpovídalo!) a většinu tratě odtahal na špici. Do cíle pak přijel s velice silnou skupinou, kde o vítězství bojoval i náš Matouš Ulman. Ten doplatil na blativý terén a těsně před rozhodující zatáčkou vypadl z pedálu a zbylo na něj nepopulární čtvrté místo. V ženách Denisa Stodůlková projela cílem na třetím místě.

Finiš v Mladé Boleslavi

Výsledky ELITE KPŽ Mladá Boleslav:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Factory Racing)
2. Jan Fojtík (Symbio + Giant)
3. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek)
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized)
5. Václav Ježek (IVAR CS - Author)
10. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized)
14. Dominik Buksa (Česká spořitelna - Specialized)
17. Jiří Daněk (Česká spořitelna - Specialized)
21. Jan Kubíček (Česká spořitelna - Specialized)

Pavel Boudný na startu ME v maratonu 2013

To Pavel Boudný letos v Mladé Boleslavi chyběl. Po loňském mega úspěchu našich jezdců na mistrovství Evropy, kde vybojovali zlato a stříbro, se čekalo na letošní odvetu. Kristián, který po loňské sezóně přestoupil z Česká spořitelna - Specialized do italské stáje Elletrovenetta Corratec hned od začátku závodu dával soupeřům jasně najevo, že loňský titul mistra Evropy má právem. Možná až zbytečně se nešetřil a většinu závodu odtahal. Na jeho tempo doplácel i Pavel Boudný, který se prokousával po startu až z 80. pozice a když dojel první skupinu zhruba na 18. km, neměl moc času na regeneraci a v těžkém stoupání odpadl. Po krutém boji se propracoval v závěru závodu až na konečnou 10. příčku a byl tak po Kristiánovi druhým nejvýše umístěným českým reprezentantem. Být v top10 je v takto obsazeném závodě stále velký úspěch. Kristián v závěru nestačil na mistry Světa Christopha Sausera a Albana Lakatu a vybojoval bronz.

Výsledky ME XCM:
1. Alban Lakata (AUT, Topeak Ergon) čas 3:37:48 hod. 
2. Christoph Sauser (SUI, Specialized Racing) + 18 sek .
3. Kristian Hynek (CZE, Elettroveneta Corratec) + 53 sek. 
4. Tim Boehme (GER, Team Bulls) + 5:30 min. 
5. Christoph Soukup (AUT, Hitec Team) + 6:12 min. 
10. Pavel Boudný (CZE, Česká spořitelna - Specialized) + 8:32 min. 

 

Více fotografií naleznete na týmovém Facebooku!

Foto: Radim Kořínek, Miloš Lubas