22.07

O uplynulém víkendu se v Bedřichově konalo mistrovství České republiky v cross-country, kde Pavel Boudný obhajoval loňský titul.

„Grande Paolo“ vloni v Peci pod Sněžkou porazil před Olympiádou v Londýně všechny reprezentanty a stal se pošesté mistrem České republiky. I letos se na nejdůležitější závod sezóny sjela kompletní tuzemská špička v čele s Jardou Kulhavým, olympijským vítězem z Londýna, který se po dvou smolných letech moc chtěl ukázat a získat nejen titul, ale také sebevědomí před nadcházejícím závodem světového poháru. Na záda mu ovšem chtěl šlapat Ondřej Cink a samozřejmě naši kluci, kteří letos startovali pouze na třech závodech XC, což je málo, ale bojovností chtěli vše vymazat.

Jarda Kulhavý hned po startu rozjel velice svižné tempo, které zachytil pouze Ondra Cink, který svou dravostí roste závod od závodu. V třetině závodu se mu povedlo od Jardy odskočit a slušný náskok udržel až do konce závodu. Druhý skončil nenápadný Jan Škarnitzl a na třetím místě stejně jako na mistrovství republiky v bikemarathonu skončil náš Matouš Ulman. Matouš letos udělal obrovský skok a dvě medaile jsou velkým příslibem do budoucna. Obhájce titulu Pavel Boudný dojel čtvrtý, což v dané konkurenci není ostudou, ale s bílou variantou dresů se musí rozloučit.

V kategorii do 23let překvapil Jiří Daněk, který prakticky bez zkušeností obsadil 7. místo

Tento víkend kluci chtějí zvítězit na Kole pro Život, kde se jede nejvíce bodovaný závod Karlštejn Tour.

 

Výsledky muži Elite:
1. Ondřej Cink (Multivan Merida) 1:36:40
2. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +0:38
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +1:58
4. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +4:50
5. Filip Eberl (Remerx Merida Kolín) +4:57
6. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) +5:45
7. Milan Spěšný (Kola-BBM.cz) +7:13
8. Jiří Novák (Superior Brentjens) +8:26

Foto: Michal Červený/MTBS.cz